Як відключити житловий будинок від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання?

Відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання та влаштування систем індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) відбувається згідно «Порядку надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж центра­лізованого опалення та гарячого водопостачання в м. Івано-Франківську», затвердженого рішенням сесії міської ради від 08.12.2011 р. №509-17.

Питання відключення житлових будинків від мереж розглядається зборами власників. Організатором зборів може виступити один з власників, управитель (КП «Єдиний розрахунковий центр») чи виконавець послуг (ДКП «Івано-Франківськтеплокомуненерго»).

Якщо організатором зборів виступає один із власників до участі повинні бути запрошені управитель та виконавець послуг шляхом направлення за їх юридичною адресою письмового повідомлення.

За підсумками зборів складається Протокол про згоду власників на відключення їхнього будинку (додаток 3).

Відключення житлового будинку від мереж розглядається на засіданні міжвідомчої комісії. Комісія має право ухвалити позитивне рішення, якщо згідно поданого протоколу відключення підтримали всі власники приміщень у житловому будинку. За наявності згоди (підписів) власників частини приміщень, розташованих в одному під’їзді житлового будинку, міжвідомча комісія має право ухвалити рішення про поетапне відключення житлового будинку.

Пріоритетно дозвіл на поетапне відключення житлового будинку шляхом відключення окремих стояків (під’їздів) будинку від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання (за наявності технічної можливості) надається у наступних випадках:

  • якщо в будинку на стояку під’їзду залишилися одна чи дві квартири, де ще не встановлено індивідуальної системи теплопостачання;
  • якщо відключення є клопотанням виконавця послуг, вмотивоване неможливістю забезпечення належної якості послуг.

Дозвіл на відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання видається безкоштовно.

У разі поетапного відключення житлового будинку споживач продовжує оплату послуг з централізованого опалення місць загального користування житлового будинку, підготовки житлового фонду до сезонної експлуатації, технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем гарячого водопостачання та централізованого опалення на загальних підставах до моменту остаточного відключення житлового будинку.

Відключення окремих житлових приміщень не допускається.

За рішенням міжвідомчої комісії поетапне відключення житлового будинку шляхом відключення окремих стояків будинку від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання може передбачати здійснення власниками заходів з енергозбереження.

Кошти у фонд енергозбереження вносяться власниками на рахунок, що відкривається управителем в установі банку щодо кожного житлового будинку окремо. Заходи з енергозбереження розробляються управителем будинку та фінансуються власниками самостійно, або шляхом формування відповідного будинкового фонду.

Внесок у будинковий фонд енергозбереження встановлюється в розмірі не менше 50 грн. за 1 кв. м житлової площі квартир. Внесок сплачується власниками кожної з квартир та нежилих приміщень на стояку під’їзду житлового будинку, що відключаються.

Документи подаються в Департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 7, каб. 303.

Графік роботи:
Понеділок – четвер: з 08:00 – до 17:15
П’ятниця: з 08:00 – до 16:00
Обід: з 12:00 – до 13:00

Текст рішення, взірці заяв та протоколу.