Фактури натяжних стель
Натяжні стелі з ПВХ-полотен, які ще називають плівковими, сьогодні є одним із найпопулярніших варіантів оформлення стельового простору. Вони практичні, універсальні, дозволяють втілювати різні дизайнерські ідеї та коштують дешевше за тканинні. У переважній більшості випадків використовуються полівінілхлоридні полотна трьох основних фактур — глянцевої, матової та сатинової. Кожна з них має свої особливості та нюанси, підходить для того чи іншого типу приміщень та дозволяє вирішувати певні завдання при оформленні інтер’єру.
Зміст
Згорнути РозгорнутиОсобливості глянсової фактури натяжних стель
Головна особливість і родзинка таких стель — блискуча поверхня, яка наділяє їх відзеркалюючою властивістю. Завдяки їй натяжні стелі із ПВХ-полотен глянсової фактури здатні візуально збільшувати і навіть трансформувати приміщення, додаючи йому об’єм, глибину та світло. Тому їх часто ставлять у невеликих кімнатах і кімнатах з низькими стелями. Разом з тим, вони чудово виглядають і у великих приміщеннях — ефектно та урочисто.
Глянцеві натяжні стелі також хороші тим, що дозволяють використовувати різні варіанти освітлення, вирішуючи тим самим ряд інтер’єрних завдань. На дзеркальній поверхні, наприклад, дуже красиво розсіюється світло від прихованої LED-стрічки.
Ще одна особливість натяжних полотен ПВХ глянсової фактури — багата палітра кольорів: вона набагато ширша і різноманітність, ніж у мату і сатину. Незважаючи на те, що лідером клієнтських переваг традиційно залишається біла глянсова стеля, у полотен цієї фактури величезний вибір кольорів та відтінків: так, наприклад, в арсеналі компанії «Домівка» їх понад сто — на будь-який смак та під будь-який інтер’єр.
Серед недоліків глянсових натяжних стель можна відзначити:
- трохи ретельніший, ніж у інших фактур, догляд (при вологому прибиранні потрібно постаратися, щоб на поверхні не залишилися розводи);
- більш помітний стикувальний шов, якщо використовувалися відрізи двох і більше полотен.
Крім того, при встановленні глянцевих стель потрібно трохи більше часу для монтажу через необхідність глянсування.
Особливості матової фактури натяжних стель
Натяжні стелі із полівінілхлоридної плівки матової фактури — це вічна класика. Лаконічні та непомітні, вони не перетягують на себе увагу, як глянець, а створюють нейтральне тло для елементів інтер’єру. Матова стеля — це саме той випадок, коли потрібна акуратна і природна стеля, без будь-яких «спецефектів».
Матова поверхня не відбиває світло так інтенсивно, як глянсова, і не відкидає відблиски. Освітлення на такому тлі набагато м’якше і спокійніше. Саме таку фактуру найчастіше використовують для натяжних стель з тіньовим примиканням, парящих стель і для конструкцій зі світловими лініями. Матова поверхня в цьому плані — найкраща основа.
Кольорова палітра у матових ПВХ-полотен не така широка, як у глянцевих. Але такого розмаїття тут і не потрібно: найзатребуванішими залишаються білий і пастельні кольори, які виглядають найбільш гармонійно і вписуються майже в будь-який інтер’єр, підлаштовуючись під основний тон приміщення. Матові натяжні стелі найбільш доречні там, де необхідно створити спокійну атмосферу.
Якщо є побоювання, що така стеля буде виглядати занадто просто і нудно, можна надати йому оригінальності за допомогою цікавого підсвічування або фотодруку.
Особливості сатинової фактури натяжних стель
Полотна з полівінілхлориду цієї фактури отримали свою назву через схожість із однойменною тканиною. Вони схожі на матові, але мають легкий перламутровий блиск, завдяки якому здаються шовковистими, навіть оксамитовими, і завдяки цьому виглядають вишукано і багато.
Сатинові натяжні стелі завдяки особливостям фактури дуже м’яко розсіюють і трохи відбивають світло, при цьому не дзеркають, як глянсові. Це створює на поверхні чарівну гру світла — стеля переливається і змінює відтінки, залежно від освітлення (природне або штучне), виду та кількості освітлювальних приладів, їх розташування, кута падіння світлових променів і т.д.
Щоб проявити справжню красу і побачити ніжні переливи сатинового полотна, важливо правильно підібрати освітлення з підсвічуванням. Добре підійдуть для цього трекові світильники, які можна повертати, змінюючи кут падіння світла. Добре така фактура працює з парящими натяжними стелями і світловими лініями — вони виглядають ще більш цікавими і оригінальними.
Найбільш популярні білі сатинові стелі: вони універсальні, виглядають акуратно, естетично та витончено. Але напрочуд гарно ця фактура виглядає на пастельних полотнах, особливо кремових відтінків — вони підкреслюють благородне свічення сатину. Компанія «Домівка» пропонує великий вибір кольорів та відтінків ПВХ-полотен такої фактури. Крім того, за допомогою фотодруку на сатинові натяжні стелі за бажання можна наносити візерунки та малюнки, які додадуть індивідуальності інтер’єру.
Як вибрати відповідну фактуру натяжної стелі
Вибирати фактуру натяжної стелі краще з урахуванням типу та призначення приміщення, його розмірів, стилю, в якому воно оформлене, а також інтер’єрних завдань, які треба вирішити.
Наприклад, якщо йдеться про невеликі кімнати з низькими стелями — туалет, ванну, коридор, які хочеться візуально збільшити, краще вибирати глянець. Завдяки відзеркалюючій здатності така стеля додасть приміщенню об’єму. А заразом — якщо йдеться про білу глянцеву стелю з грамотно підібраним підсвічуванням — зробить світліше, що в кімнатах з мінімальним доступом природного освітлення або без нього, таких як передпокій, вбиральня, коридор, санвузол стане відмінним бонусом.
Якщо завдання оптично збільшити приміщення не стоїть, можна сміливо використовувати натяжні стелі матової фактури. Тим більше, що для таких кімнат часто вибирають лаконічний і простий дизайн, і мат у ньому виглядає максимально органічно.
При оформленні стелі в більш просторих приміщеннях, таких, як вітальня, їдальня, вибирати фактуру слід, виходячи з особливостей інтер’єру та атмосфери, яку хотілося б там створити.
Якщо потрібно вразити гостей і створити вау-ефект, найкращим варіантом буде глянець з його дзеркальним блиском: він зробить обстановку урочистою та святковою. Посилити цей ефект допоможуть складні багаторівневі конструкції з декоративним підсвічуванням. Якщо хочеться, щоб вітальня виглядала розкішно, елегантно і вишукано, але при цьому без надмірностей, варто звернути увагу на натяжну стелю сатинової фактури з його легким благородним сяйвом. А якщо достатньо просто акуратного та «класичного» верху, сміливо вибирайте матову фактуру.
Там, де потрібні спокійна, розслаблююча атмосфера і затишок — наприклад, у спальні — доречними будуть натяжні стелі матової та сатинової фактури. Такі полотна не будуть давати дратівливих відблисків, як глянець, а їх світлі, пастельні тони та загальна нейтральність сприятимуть якісному відпочинку та сну.
Мат і сатин також стануть чудовим варіантом для приміщень, де необхідні строгість і стриманість — у робочих кабінетах, офісах і т.д. Глянець у таких випадках може відволікати.
А ось у яскравих, барвистих інтер’єрів глянцеві натяжні полотна будуть дуже доречними, якщо захочеться зробити стелю в тон стін та/або меблів. Саме у цієї фактури найширший вибір кольорів та відтінків. Глянцеві натяжні стелі також будуть гарні в навмисне ускладнених, фантазійних і вигадливих дизайнах.
Для приміщень з підвищеною вологістю, таких як басейни та санвузли, ідеальною буде матова або сатинова фактура. Глянцева через випаровування і конденсат згодом може втратити свій чудовий дзеркальний блиск, та й доглядати таку стелю доведеться частіше і ретельніше, стежачи, щоб після прибирання не залишались розводи. Що ж до вологостійкості, то цю властивість мають абсолютно всі ПВХ-полотна незалежно від фактури. Всі вони в разі чого врятують приміщення від затоплення.
До кімнати для дітей однаково можна розглядати всі три фактури. Тут все залежить від віку дитини, її інтересів та загальної стилістики інтер’єру. Для дошкільнят часто роблять барвисті кімнати, куди найкраще пасує блискуча глянсова стеля, на яку за допомогою фотодруку будуть нанесені зображення улюблених героїв малюка або інші малюнки. Для старших дітей, зокрема, підлітків, актуальними будуть мат і сатин, доповнені цікавим підсвічуванням.
У комерційних приміщеннях також можуть використовуватись будь-які фактури. Визначальний фактор при виборі тут — це відповідність загальному тону та атмосфері. Наприклад, у торгових та розважальних центрах, салонах краси та спортивних комплексах, кафе та ресторанах, особливо у банкетних залах, де важливо підкреслити святковість та урочистість обстановки, найчастіше ставлять глянцеві натяжні стелі. Вони добре виглядають у лобі, холах, на ресепшені і в лаунж-зонах готелів, а також у багатьох офісах. Там, де потрібні строгість і стриманість, вибирають матову фактуру, а там, де витонченість та елегантність — сатинову.
Нерідко у дизайні натяжних стель використовують поєднання кількох фактур.
Якщо вам складно визначитися з фактурою натяжної стелі, зверніться до компанії «Домівка». Наші фахівці після огляду приміщення та уточнення ваших побажань та вимог порадять оптимальний варіант та розроблять дизайн-проект.
Вартість глянцевих, матових та сатинових натяжних стель
Говорити про вартість натяжної стелі, залежно від фактури полотна, некоректно. Насправді вона практично не впливає на кінцеву ціну конструкції, так як різниця в ціні ПВХ-плівки з глянсовою, матовою і сатиновою поверхнею несуттєва. Мат і сатин стоять приблизно однаково, глянець — трохи дорожчий.
На вартість стелі впливатиме ширина полотна. Воно може бути стандартним (3,2 метри) або широкоформатним (5 метрів). Друге коштує дорожче, бо його виробництво складніше і пов’язане з більшою кількістю відходів.
Також впливає колір: біла ПВХ-плівка обійдеться трохи дешевше порівняно з кольоровою. А що може значно збільшити вартість полотна, це ексклюзивність фактури. Вона може бути не тільки глянсовою, матовою або сатиновою, а й перламутровою, металік, під мармур або дерево, фактурною з опуклими візерунками, мерехтливою, напівпрозорою тощо.
Крім самого полотна та його характеристик, на вартість натяжної стелі впливає маса факторів:
- площа та геометрія приміщення;
- наявність криволінійних поверхонь;
- вид профілю, за допомогою якого полотно кріпиться до стіни;
- тип та кількість освітлювальних приладів;
- конструкційні особливості (багаторівневий, ширяючий, тіньовий і т.д.);
- наявність карнизу для штор;
- фотодрук та багато іншого.
Кінцева вартість натяжної стелі стане відомою після того, як наш технічний експерт здійснить виміри приміщення, оцінить його особливості, з’ясує ваші побажання та вимоги до оформлення стельового простору, після чого передасть дані дизайнерам, які розроблять проект.
Щоб дізнатися приблизну ціну натяжної стелі конкретно для вашого об’єкту, залиште заявку на сайті або зателефонуйте за вказаними телефонами: +380 (99) 459-18-13, +380 (93) 807-61-69. Наші менеджери проконсультують з усіх питань, зроблять попередній розрахунок і за потреби запишуть вас на замір.
Поширені запитання (FAQ)
Чим глянцеві натяжні стелі відрізняються від інших фактур?
Їхня головна особливість — у дзеркальній блискучій поверхні, яка наділяє такі стелі здатністю, що відбиває. Завдяки їй вони можуть зорово збільшувати приміщення, додавати йому об’єм, глибину і світло, а заразом створювати певну атмосферу — урочистості, свята, помпезності, розкоші. Але глянець дає відблиски, які завжди доречні.
У чому різниця між матовими та сатиновими натяжними стелями?
Полотна обох фактур дуже схожі. Тільки матові зовсім не дзеркалять і, відповідно, не відображають світло та предмети інтер’єру, а сатинові мають легкий перлинний блиск і м’яко розсіюють світло — вони виглядають цікавішими за матові.
Яка натяжна стеля підійде для спальні?
Краще віддати перевагу натяжним стелям матової чи сатинової фактури. Вони нейтральні, не відволікатимуть і дратуватимуть, як блискучий глянець, — і допоможуть створити атмосферу, що підходить для розслаблення та відпочинку.
Натяжні стелі якої фактури найпрактичніші?
Всі натяжні стелі з ПВХ-полотен, незалежно від фактури, практичні та досить прості у догляді. Вони мають антистатичні властивості, тобто відштовхують пил та інші забруднення. Їх достатньо раз на 1–2 роки протирати сухою або вологою серветкою, при необхідності — із застосуванням щадних миючих засобів.
Разом з тим, глянець вимагає трохи більш пильної уваги: доглядати його потрібно трохи частіше, ніж за матом або сатином, стежити, щоб полотно не втрачало свій фірмовий блиск. А ще треба постаратися, щоб на глянці після вологого прибирання не залишилися розводи.
Які натяжні стелі дорожчі: глянсові, матові чи сатинові?
Полотна всіх трьох фактур стоять приблизно однаково, різниця у ціні між ними несуттєва. Набагато більше значення мають ширина полотна, його якість, колір (кольорове полотно обійдеться трохи дорожче за біле), а також характеристики приміщення, в якому планується встановлювати стелю, і його конструкційні особливості.
Натяжні стелі бувають лише білими?
Ні, кожна фактура представлена цілою палітрою кольорів та відтінків. Найбагатша вона у глянсових полотен. Матові та сатинові, у свою чергу, також доступні в різних кольорах, але переважно спокійних, пастельних, які є найбільш популярними. В асортименті компанії «Домівка» представлені ПВХ-полотна широкої гами кольорів.