Тіньові натяжні стелі

Тіньові натяжні стелі, вони ж стелі з тіньовим примиканням — це одне з найцікавіших і актуальних рішень в дизайні інтер’єру. Вони з’явилися кілька років тому і відтоді стрімко набирають популярність, потіснивши з лідерських позицій найближчих конкурентів щодо клієнтських симпатій — парящі стелі. Тіньовими такі конструкції називаються через чітку графічну тінь по периметру, яка виходить завдяки використанню спеціальних монтажних профілів. Саме вони створюють невеликий рівний зазор між стіною та натяжним полотном і водночас ілюзію, ніби стеля не торкається стін, а висить у повітрі.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Що являє собою тіньова натяжна стеля
  2. Переваги та недоліки тіньових натяжних стель
  3. Як відбувається встановлення тіньової натяжної стелі
  4. Поширені запитання (FAQ)
Натяжна стеля з тіньовим примиканням

Натяжна стеля з тіньовим примиканням

Натяжні стелі з тіньовим примиканням точно повторюють геометрію приміщення, виглядають дуже стильно та ефектно. Лаконічні та оригінальні, вони добре виглядають і в класичних інтер’єрах, і в сучасних мінімалістичних, дозволяючи створювати та втілювати найнесподіваніші дизайнерські ідеї. Як і інші натяжні стелі з ПВХ, тіньові відрізняються нескладним доглядом, тривалим терміном служби та герметичністю, завдяки якій здатні врятувати від затоплення.

Що являє собою тіньова натяжна стеля

Тіньова натяжна стеля в інтер’єрі

Тіньова натяжна стеля в інтер’єрі

Тіньова стеля — це натяжна стеля з невеликим відступом від стін по периметру, який створює характерну густу тінь, що робить конструкцію візуально невагомою. Такий ефект досягається за рахунок особливого виду монтажних профілів, будова яких дозволяє отримати акуратний 6–8-міліметровий проміжок між полотном натяжної стелі та стінами. Ребро профілю, на якому знаходиться паз для фіксації ПВХ-полотна, відхилено вбік від стіни: плівка його закриває і робить невидимим для ока.

Саме полотно для натяжної стелі з тіньовим примиканням може бути будь-якої фактури та кольору. Незважаючи на «відірваність» від стін, воно так само надійно кріпиться в профілі, як і при класичному способі монтажу. А ефект, що виникає через чітке окантування стелі, не тільки додає йому оригінальності, але і дозволяє вирішити ряд інтер’єрних завдань, наприклад, оптично збільшити висоту приміщення, приховати нерівності стін і т.д.

Сьогодні в арсеналі компаній, що займаються встановленням тіньових стель натяжних, є різні види систем тіньового примикання.

«Тарасова тінь»

У нашій компанії цей тіньовий профіль вже кілька років залишається беззаперечним фаворитом.

Це чорний алюмінієвий профіль, який відрізняється міцністю та естетичним зовнішнім виглядом, забезпечує створення ідеально чітких кутів та стиків, і дозволяє надійно зафіксувати полотно, приховавши за ним саму конструкцію. Він є оптимальним варіантом для монтажу натяжних стель із тіньовим примиканням у приватних будинках та комерційних приміщеннях.

EuroKraab

Тіньовий профіль EuroKraab

Тіньовий профіль EuroKraab

Цей якісно виконаний тіньовий профіль забезпечує надійне кріплення і ідеально рівний натяг ПВХ-полотна, створює тіньовий зазор не більше 6 мм. Він пофарбований в глибокий чорний колір, який робить більш виразною гру світла і тіні, формуючи чіткий контур і підсилюючи ілюзію стелі, що висить у повітрі.

Профіль для тіньового примикання EuroKraab підходить для різних приміщень, а для кімнат із складною геометрією є найкращим варіантом.

Профіль UD

Вважається одним із найкращих профілів для створення тіньових натяжних стель. Він пофарбований у чорний колір у техніці муар, яка дає цікаву фактуру та приховує будь-які недоліки металу, дозволяючи створити характерну тінь по контуру стелі. А особливості будови профілю гарантують швидке та міцне кріплення полотна.

Профіль Apply Focus

Тіньовий профіль Apply Focus

Тіньовий профіль Apply Focus

Цей профіль, пофарбований в насичений чорний колір, створює акуратний зазор завширшки 6 мм по периметру стелі, забезпечуючи точну стикування на кутах.

Він підходить для будь-яких приміщень, відносно простий у монтажі та дозволяє встановлювати натяжні стелі з тіньовим примиканням на стінах із фактурною обробкою. Все це робить його одним із найбільш затребуваних у своїй ніші.

Загалом, вартість профільних систем для тіньового примикання, яка вища, ніж у стандартних багетів, а також особливості монтажу, що потребують більшого часу та спеціальних навичок, роблять тіньові стелі дорожчими порівняно з класичними натяжними конструкціями.

Переваги та недоліки тіньових натяжних стель

Натяжні стелі з тіньовим примиканням швидко здобули популярність і стали трендовими завдяки довгому ряду переваг.

Стиль та бездоганний зовнішній вигляд

Тіньова натяжна стеля виглядає виграшно в будь-якому інтер’єрі та з будь-яким типом освітлення

Тіньова натяжна стеля виглядає виграшно в будь-якому інтер’єрі та з будь-яким типом освітлення

Така стеля завдяки оригінальній конструкції виглядає незвичайно та ефектно, вона акцентує увагу на геометрії приміщення та надає йому елегантності. У будь-якому інтер’єрі з будь-яким типом освітлення — люстрами, трековими світильниками, світловими лініями — тіньова стеля виглядатиме виграшно і підкреслюватиме особливості дизайну.

З його допомогою можна візуально трансформувати приміщення, наприклад, візуально збільшити висоту і зробити його більш просторим, завдяки чому тіньові стелі є відмінним рішенням для маленьких квартир. У той же час неймовірно красиво і вражаюче вони виглядають у приміщеннях з високими стелями, особливо у поєднанні з рельєфним оздобленням стін.

Надійність

Профільні системи для тіньового примикання забезпечують якісне кріплення та міцну фіксацію натяжного полотна, завдяки чому стеля виглядає ідеально рівною, акуратною і довгий час не втрачає привабливий зовнішній вигляд.

Маскування недосконалості стін

Тіньова стеля приховує недосконалості стін

Тіньова стеля приховує недосконалості стін

На відміну від натяжних стель, змонтованих стандартним гарпунним способом, при якому зазор між ПВХ-полотном та стіною закривається спеціальною пластиковою накладкою, здатною підкреслити нерівності та інші недосконалості стіни, тіньові стелі приховують ці вади.

Мінімальна втрата висоти приміщення

Багато хто з тих, хто задумується над встановленням натяжних стель, переймаються, що така конструкція помітно вкраде висоту кімнати. З тіньовими стелями про це можна не турбуватися — вони «забирають» максимум 4 см і при цьому візуально роблять кімнату просторішою.

Можливість займатися обробкою стін

Зазвичай оформлення стелі відбувається на фінальному етапі ремонтних робіт. Встановлювати тіньові натяжні стелі можна до оздоблення стін, не ризикуючи пошкодити їх у місцях зіткнення, оскільки щільне примикання у цій конструкції відсутнє. Можна у будь-який час переклеїти шпалери або перефарбувати стіни — відстань між ними та полотном тіньової стелі це дозволяє.

Герметичність та вологостійкість

Конструкція стель із тіньовим примиканням повністю герметична

Конструкція стель із тіньовим примиканням повністю герметична

Незважаючи на наявність видимого проміжку між полотном та стінами, конструкція стель з тіньовим примиканням повністю герметична, а ПВХ-плівка, яка для них використовується, стійка до впливу вологи та здатна витримувати тиск води. Так що такі стелі можна сміливо ставити в приміщеннях з підвищеною вологістю на кшталт санвузлів і басейнів, і не переживати, якщо сусіди зверху затоплять або дах почне текти.

Натяжні стелі з тіньовим примиканням, до того ж, дозволяють приховати за полотном кабелі, дроти та інші комунікації, не вимагають частого та особливого догляду, а також мають тривалий термін служби: при використанні якісних матеріалів, грамотному монтажі та правильної експлуатації вони прослужать більше десяти років.

Якихось істотних недоліків у тіньових стель немає. Єдине, що в них може не сподобатися, це їхня ціна, яка через вартість спеціальних профілів та особливості установки, вища, ніж у стандартних натяжних стель зі вставкою.

Як відбувається встановлення тіньової натяжної стелі

Установка тіньової натяжної стелі

Установка тіньової натяжної стелі

Монтаж стелі з тіньовим примиканням практично ідентичний до монтажу стандартної натяжної стелі.

Спочатку по периметру приміщення до стін кріплять своєрідний пояс зі спеціального тіньового профілю. Потім у ньому фіксують натяжне полотно обраної фактури та забарвлення. ПВХ-полотно необхідного розміру та зміни попередньо розкривається на виробництві. Там же до нього припаюється гарпун, за допомогою якого воно міцно фіксується в пазі профілю: тіньова стеля, як і стандартна, найчастіше монтується гарпунним методом, визнаним одним з найнадійніших. Також на виробництві на натяжне полотно наносять фотодрук, якщо він передбачений дизайн-проектом.

Після цього стельову конструкцію доповнюють джерелами світла: це можуть бути люстри, точкові світильники, трекові системи освітлення тощо.

Поширені запитання (FAQ)

Чим тіньова стеля відрізняється від звичайної натяжної стелі?

Головна відмінність — у невеликому зазорі між стельовим полотном і стінами, який у стандартних натяжних конструкціях виходить не дуже естетичним, і тому закривається спеціальною напівпрозорою вставкою або декоративним багетом, а в стелях з тіньовим примиканням завдяки використанню спеціальних профілів виходить невеликим, акуратним і створює виразну тінь по периметру кімнати.

Скільки коштує тіньова стеля?

Стеля з тіньовим примиканням обходиться дорожче стандартної натяжної стелі зі вставкою. Вся справа в спеціальних тіньових профілях, які коштують недешево через те, що у виробництві вони складніші, ніж звичайні. До того ж, установка такої стелі має свої особливості, що вимагає від монтажників спеціальних навичок та досвіду. Профільні системи для тіньового примикання також різняться за вартістю: серед них є як бюджетні варіанти, так і дорожчі.

Крім типу профілю, на вартість тіньової стелі впливатимуть площа приміщення, його геометрія, кількість кутів, наявність труб та інших комунікацій, вид і кількість джерел світла, наявність карниза для штор і т.д.

Якщо ви хочете дізнатися приблизну вартість тіньової натяжної стелі для вашого приміщення, зверніться до наших менеджерів. Для цього можна відвідати офіс компанії «Домівка» в Івано-Франківську за адресою: с. Угринів, вул. Галицька, 29-В, або зв’язатись з нами за телефоном: +380 (99) 459-18-13, +380 (93) 807-61-69.

У яких приміщеннях можна ставити тіньову стелю?

Натяжні стелі з тіньовим примиканням підходять для приміщень будь-якого типу та призначення — як житлових, так і комерційних і вписуються в більшість інтер’єрних стилів. Їх часто вибирають для ванних кімнат, коридорів, вбиралень, балконів за їх лаконічність і здатність візуально додавати невеликим приміщенням висоти та об’єму. Красиво вони виглядають у просторих віталень, спальнях, офісах, у лобі та на ресепшн готелів.

Скільки висоти забирає тіньова стеля?

Завдяки особливостям своєї конструкції натяжна стеля з тіньовим примиканням «викрадає» не більше п’яти сантиметрів висоти приміщення. Це залежить від виду профілю, що використовується: мінімальне значення (2 см) у профільних систем EuroKraab, максимальне (майже 4,5 см) — у профілів «Тарасова тінь» та Euroflexy. Для профіля UD цей показник дорівнює 3 см.