Сатинові натяжні стелі
Сатинові натяжні стелі, які через їх назву часто плутають з тканинними, насправді є різновидом натяжних конструкцій з ПВХ-полотна. Відрізняються вони особливою фактурою, що робить їх схожими на тканину сатин. Поверхня такої стелі гладка, з легким перламутровим блиском, завдяки якому вона виглядає шовковистою і дуже м’яко розсіює світло, гарно граючи відтінками.
Зміст
Згорнути РозгорнутиНатяжні стелі сатинової фактури з’явилися на ринку нещодавно, але вже міцно зайняли свою нішу. Їх вибирають ті, кому не до душі кричить блиск глянсових покриттів і надто суворий, часом навіть нудний вид матових. «Сатин» у цьому плані — золота середина. Він не перетягуватиме на себе увагу, як глянець, і не спростить інтер’єр, як мат.
Лаконічні, витончені та елегантні, натяжні стелі з полівінілхлоридного полотна сатинової фактури чудово вписуються в різні дизайнерські стилі — як химерні новомодні, так і строгі класичні. Виглядають вони багато і розкішно, при цьому недорогі, практичні та довговічні.
Плюси та мінуси сатинових натяжних стель
Серед переваг натяжних стель із сатиновим покриттям треба відзначити наступні.
Естетичний зовнішній вигляд
ПВХ-полотно сатинової фактури, з одного боку, дуже схоже на матове, з іншого — виглядає набагато цікавіше за нього. Насамперед, за рахунок шовковистої текстури та легкого перлинного блиску, завдяки яким така стеля гарно переливається, надаючи інтер’єру елегантності та витонченості.
Посилити цей ефект можна за допомогою добре підібраного кольору. Незважаючи на те, що найпопулярнішим залишається білий колір та його відтінки, сатинові полотна, зокрема ті, з якими працює компанія «Домівка», мають багату палітру кольорів. Дуже красиво виглядає «сатин» ніжних пастельних тонів, які підкреслюють легкість і шляхетність цієї фактури, але не менш цікаво виглядає він і в темному кольорі.
Гра світла
Завдяки шовковому блиску та здатності м’яко розсіювати світло сатинові натяжні стелі можуть створювати гарну гру світла, додаючи обстановці шарму. При природному освітленні вони виглядають натурально, при штучному здатні змінювати відтінки, залежно від типу освітлювальних приладів та того, як вони розташовані. За рахунок цього «сатин» добре виглядає з різними видами освітлення і підсвічування.
Відмінний тандем сатинові ПВХ-полотна утворюють із трековими системами: досить трохи повернути світильник, змінивши кут падіння світла, — і блиск стелі заграє новими відтінками. Сатинова фактура також цікаво поєднується з сучасними LED-люстрами, що змінюють колір світла — різнофарбні переливи на такій поверхні виглядають ще більш зачаровуючими. Але й звичайні люстри та стаціонарні світильники на сатиновому фоні даватимуть цікаві ефекти.
Завдяки тому, що така фактура по-особливому відбиває і розсіює світло, вона також чудово виглядає в парящих натяжних стелях і у поєднанні зі світловими лініями, роблячи їх ще більш привабливими. Дизайнери компанії «Домівка» майстерно використовують цю особливість сатинових ПВХ-полотен при створенні дизайн-проектів натяжних стель.
Фотодрук
Він можливий і на полівінілхлоридних полотнах інших фактур, але на «сатині» виглядає особливо вдало, знову ж таки, завдяки шовковистому блиску. На такі стелі можна наносити різні візерунки, зображення, малюнки, які зроблять дизайн індивідуальним і гармонійніше впишуть його в загальний інтер’єр.
«Сатин» є ідеальним матеріалом для реалізації технології Double vision, при якій зображення наноситься на внутрішній бік полотна і проявляється на стелі тільки при включеному світлі (для цього по всій його площі в просторі для стель встановлюється світлодіодне підсвічування). При вимкненому світлі буде видно лише лицьову сторону полотна, яка може бути чисто білою або також містити зображення, яке є компонентом загальної композиції. За допомогою цієї технології можна створювати незвичайні та оригінальні дизайни.
Доступність
Сатинові натяжні стелі коштують дешевше за глянцеві і приблизно на одному рівні з матовими, але при цьому виглядають набагато ефектніше і дорожче.
Вологостійкість
Особливості структури полотен з полівінілхлориду, у тому числі сатинової фактури, забезпечують їхню високу опірність дії води. Це означає, що вони не псуватимуться в приміщеннях з високою вологістю, а в поєднанні з міцністю та герметичністю натяжної конструкції захистять від протікання у разі затоплення.
Сама стеля при цьому також залишається неушкодженою: її потрібно буде розібрати, злити воду, що накопичилась, і встановити назад (робити це повинні фахівці, в ідеалі — майстри компанії-установника).
Незначна втрата висоти
Сатинові натяжні стелі «з’їдають» в середньому 3–6 см висоти приміщення (за умови, що йдеться про однорівневу конструкцію), на відміну, наприклад, від гіпсокартонних, які забирають значно більше. При цьому в стельовому просторі під самим полотном можна сховати дроти, кабелі та інші інженерні комунікації, зробивши зовнішній вигляд приміщення більш охайним.
Практичність та довговічність
ПВХ-полотна сатинової фактури не потребують частого догляду, зазвичай їх достатньо протерти від пилу сухою тканиною без ворсу, а від забруднень, якщо ті є, легко позбутися за допомогою вологого прибирання (використовуючи миючі засоби). Робити це доведеться не частіше одного разу на рік, і навіть рідше. За умови грамотного монтажу (які гарантують майстри компанії «Домівка») та правильної експлуатації сатинові натяжні стелі здатні прослужити до 20 років.
Швидкий та акуратний монтаж
Натяжні стельові конструкції з полівінілхлоридної плівки із сатиновою поверхнею встановлюються протягом одного робочого дня. Залежно від розміру приміщення та складності дизайну монтаж може зайняти від двох до восьми годин. При цьому всі роботи проводяться максимально акуратно, тому виносити з кімнати меблі, техніку та предмети декору не потрібно. Майстри компанії «Домівка» використовують перфоратори з пиловловлювачем.
Якихось значущих недоліків у сатинових стель немає. Єдиний, властивий всім натяжним конструкціям з ПВХ-полотен, це недоцільність їх встановлення в приміщеннях, які не опалюються: наприклад, на балконах, лоджіях, дачних будиночках і т.д. Полівінілхлоридна плівка погано переносить температуру нижче +5 °С — в таких умовах вона змінює свої фізичні властивості і може тріскатися.
В які приміщення краще ставити сатинові натяжні стелі
Прості і лаконічні і водночас витончені та витончені, натяжні стелі сатинової фактури доречно виглядають у приміщеннях різного призначення — і житлових, і комерційних. До того ж їх легко інтегрувати практично в будь-який інтер’єр.
Вітальня
Вітальня та інші кімнати загального користування — одне з найкращих застосувань «сатину». У нього немає нарочитого блиску глянцю, та є легке благородне сяйво, яке по-різному, але дуже гарно відіграє залежно від типу освітлення. Така стеля чудово виглядатиме в розкішній обстановці: з масивними люстрами, дорогими важкими шторами, хитромудрими орнаментами на шпалерах, королівськими завитками на меблях.
Доречною сатинова стеля буде і у вітальні, оформленій у мінімалістському стилі — вона зробить таку кімнату більш цікавою та підкреслить ключові акценти дизайну. Найкраще тут виглядатимуть полотна пастельних тонів: теплих, кремових, шляхетних.
Вдалим рішенням для віталень, холів та інших великих кімнат стануть сатинові натяжні стелі з тіньовим примиканням. Своєрідна фактура такого полотна посилюватиме та ефектно підкреслюватиме контраст світла та тіні.
Спальня
У спальні, де важлива спокійна умиротворююча атмосфера, сатин з його м’яким блиском і шовковим сяйвом буде відмінним варіантом.
Тут краще звернути увагу на полотна пастельних кольорів, широкий вибір яких пропонує компанія «Домівка». Яким би не було освітлення в спальні, на сатиновій фактурі воно не даватиме дратівливих відблисків, що заважають розслабленню та підготовці до сну.
Доречно в спальні буде виглядати паряща натяжна стеля з сатинового ПВХ-полотна — на його тлі світло розсіюється ще м’якше, витонченіше і красивіше.
Кухня
Кухня на перший погляд не виглядає як слушне місце для «сатину». Але насправді це гарний вибір, що поєднує в собі естетику та практичність.
Забруднення до такої стелі чіпляються набагато менше, особливо якщо в кухні добре налагоджена циркуляція повітря, а доглядати за нею дуже просто — достатньо протерти сухою або вологою серветкою з мікрофібри або іншої тканини без ворсу. До того ж, при вологому прибиранні на ній не залишаються розводи, на відміну, наприклад, від глянсового полотна.
За допомогою різних типів світильників та підсвічувань кухню зручно ділити на зони (робочу, обідню та ін.) — сатинова фактура посилить потрібний ефект.
Дитяча кімната
Варто розглянути варіант натяжної сатинової стелі для дитячої кімнати. Тут вона приваблює насамперед своєю універсальністю, а значить, у міру дорослішання дитини чи зміни її смаків та інтересів оформлення стельового простору оновлювати не доведеться — достатньо буде змінити акценти в самому інтер’єрі, а «сатин» підлаштується під них як хамелеон.
Якщо раптом така стеля дитині здасться нудною, її можна урізноманітнити цікавим підсвічуванням, наприклад, світловими лініями, або за допомогою фотодруку нанести будь-яке зображення, або реалізувати технологію Double vision.
Ванна кімната
У ванній кімнаті натяжна стеля сатинової фактури теж буде доречна. Якщо не хочеться глянсового дзеркала, а мат здається надто простим, «сатин» стане оптимальним вибором.
Як і інші стелі з ПВХ-полотен, вона стійка до вологи: їй не страшні постійний конденсат і підвищена вологість, і потоп від сусідів зверху вона теж легко витримає — не лусне під вагою води і не пропустить її в кімнату. А ще можна не турбуватися про плісняву та інші грибки — на стелях із полівінілхлоридної плівки, у тому числі сатинових, вони просто не живуть.
Коридори та вітальні
Для коридорів, передпокою та інших невеликих кімнат із мінімальним доступом природного світла натяжна стеля сатинової фактури може стати гарним рішенням.
Вона, звичайно, не додасть стільки об’єму, як глянсова, але створить відчуття простору і зробить приміщення трохи світлішим (якщо йдеться про полотно білого або іншого світлого кольору). Гармонійно і стильно стеля в невеликих кімнатах буде виглядати зі світловими лініями і точковими світильниками.
Комерційні приміщення
Все частіше натяжні стелі з ПВХ-полотен із сатиновим покриттям встановлюють в офісах, торгових залах, у тому числі дорогих бутіках, салонах, кафе та ресторанах, у холах та лаунж-зонах готелів, інших комерційних приміщеннях.
Вони дозволяють дотримати строгість ділового стилю і при цьому розбавити його нотками шляхетності та вишуканої витонченості. Сатин виглядає стильно, акуратно і водночас солідно. Він відмінно грає в парі з різними видами освітлення і підсвічування, створюючи потрібну атмосферу — стриману або, навпаки, розслаблену, люксову.
Розмір комерційних приміщень, який зазвичай більший, ніж у житлових, не стане проблемою. Серед ПВХ-полотен сатинової фактури, які використовує в роботі компанія «Домівка», є полотна шириною до п’яти метрів, завдяки чому можна одним відрізом закрити всю площу стелі, уникнувши стиків. Але навіть якщо доведеться з’єднати два і більше полотна, то шов на сатиновій поверхні не буде помітним.
Як доглядати за сатиновою натяжною стелею
За натяжною стелею сатинової фактури не потрібний частий і особливий догляд. А все завдяки тому, що полівінілхлоридна плівка менше притягує пил, та й інші забруднення на кшталт кіптяви або жирних плям, характерні, наприклад, для кухонь, утворюються на ній не так часто.
Зазвичай сатинову стелю достатньо раз на кілька місяців або рік — залежно від типу приміщення — протерти від пилу сухою м’якою серветкою без ворсу (відмінно підійде мікрофібра або фланель), а потім вологою губкою. Можна використовувати мильний розчин або миючі засоби без абразивів і агресивних хімічних речовин, щоб не пошкодити ПВХ-полотно. Є спеціальні засоби догляду за натяжними стелями, вони не тільки якісно очищають, але й зберігають його первинний зовнішній вигляд.
Якщо важко з вибором, фахівці компанії «Домівка» проконсультують з питання догляду і порадять миючі засоби, що найбільш підходять для вашої стелі.
Для миття сатину небажано використовувати швабри та інші тверді предмети, особливо з гострими кутами. Не можна сильно натискати і терти полотно. Також перед прибиранням з рук краще зняти будь-які прикраси, особливо з камінням, щоб ненароком не порізати і не проткнути плівку. Акуратним слід бути і з гострим манікюром.
Поширені запитання (FAQ)
Що таке сатинова натяжна стеля?
Така стеля зроблена не із сатинової тканини, як може здатися з назви, а із синтетичного матеріалу — ПВХ — такого ж, з якого виготовляють глянцеві та матові натяжні стелі. Тільки він має особливу фактуру, що робить його схожим на сатин. Для таких стель характерний легкий перлинний блиск, здатність м’яко розсіювати світло, красиво переливатися і змінювати відтінок в залежності від освітлення.
Яка вартість сатинової натяжної стелі?
Саме по собі ПВХ-полотно сатинової фактури коштує приблизно стільки ж, що й матове. Але натяжна стеля це ціла конструкція, яка крім полотна включає профілі, на які воно буде кріпитися, кріпильні елементи, джерела світла, декоративні вставки та інші матеріали та комплектуючі. На вартість натяжної стелі також впливатиме площа приміщення та його геометрія, кількість кутів, число та тип освітлювальних приладів, наявність вбудованого карниза та багато іншого.
Зорієнтуватися в ціні натяжної стелі сатинової допоможуть наші менеджери, зв’язатися з якими можна за телефонами: +380 (99) 459-18-13, +380 (93) 807-61-69.
Яка стеля краща: глянсова чи сатинова?
Їх не можна порівнювати, тому що обидві мають свої особливості та переваги і вирішують різні інтер’єрні завдання.
Глянцева натяжна стеля завдяки своїй віддзеркалюючій здатності візуально збільшує приміщення, додаючи йому об’єму і світла — через це її часто ставлять у кімнатах з низькими стелями. Але яскравий дзеркальний ефект глянцю не завжди доречний. У таких випадках вибирають стелі сатинової фактури, які не відбивають, а м’яко розсіюють світло, завдяки чому є більш універсальними.
Скільки висоти «з’їдає» сатинова натяжна стеля?
Одна з переваг натяжних стель перед гіпсокартонними полягає саме в тому, що вони забирають лише кілька сантиметрів висоти кімнати. Залежно від дизайну та особливостей конструкції це може бути від 3 до 10 сантиметрів.
Як довго встановлюються сатинові натяжні стелі?
Зазвичай дуже швидко. Залежно від розміру приміщення та складності конструкції — від кількох годин до одного робочого дня.
Зведена інформація
Вид натяжної стелі | Стеля з ПВХ-полотна (плівкова) |
рахунок-фактура | Сатинова |
Колір | Кілька десятків кольорів та відтінків |
Ширина рулону | Від 3,2 до 5 метрів |
Фотодрук | Екосольвентний та УФ-друк |
Система кріплення | Гарпунна, безщелева |
Водонепроникність | так |
Багаторівневі конструкції | так |
Гарантійний термін | 10 років |
Реальний термін експлуатації | До 20 років |