Щодо кримінального провадження стосовно посадових осіб КП “МІУК”

Нещодавно в пресі була поширена інформація щодо кримінальної справи, порушеної стосовно посадових осіб комунального підприємства “Муніципальна інвестиційна управляюча компанія”.

Хочемо звернути увагу, що це – звичайна сьогоденна практика роботи вітчизняних правоохоронних органів. І пов’язана вона виключно з технікою отримання офіційних документів від господарюючих суб’єктів.

“Раніше копії проектно-кошторисної документації, договори, платіжні документи правоохоронні органи отримували через запити та внаслідок перевірок, – коментує ситуацію адвокат Михайло Жиляк. – Однак після зміни законодавства єдиним дієвим документом виявилася ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів. А постановляється така ухвала лише після реєстрації кримінального провадження. При цьому ні перспективи, ні підставність такого провадження судом та цьому етапі не вивчається”.

За останні кілька років правоохоронні органи міста зареєстрували десятки, якщо не сотні проваджень щодо більшості комунальних підприємств, посадовців та структур міськвиконкому. Аби переконатись в цьому достатньо виконати запит до єдиного судового реєстру.

Чимало з цих проваджень стосуються робіт, виконаних на замовлення КП “МІУК”. І ЖОДНЕ з них так і не отримало не те що судової, а слідчої перспективи. Жоден з працівників МІУК не був опитаний та не виконувалось жодної слідчої дії.

У свою чергу “МІУК” зауважує, що продовжує залишатися найпрозорішим комунальним підприємством міста. Адже ще до запроваджень будь-яких Prozorro підприємство започаткувало відкриті конкурси з виконання робіт та послуг, вся проектно-кошторисна документація від однієї гривні вартості ще з 2012 року розміщена і далі розміщується у відкритому доступі на сайті та може бути отримана в тому числі нашими шановними правоохоронними органами без жодних судових ухвал.

Прес-служба КП “МІУК”

 

Comments are closed.