Багаторівневі натяжні стелі
Багаторівнева натяжна стеля — це один з варіантів нетривіального оформлення верхньої частини приміщення, стильне та функціональне рішення для сучасних інтер’єрів. Вражаючі конструкції з каскадами, переходами і вигинами, при створенні яких можна комбінувати різні фактури, кольори, форми і варіанти освітлення, здатні не тільки змінити вид кімнати, але і вирішити практичні завдання: наприклад, зонувати простір, візуально витягнути або розширити його, приховати дефекти основного перекриття та сховати комунікації.
Ще нещодавно зробити багаторівневу стелю можна було тільки з гіпсокартону, що було трудомістким, займало багато часу і залишало по собі багато будівельного сміття. Але сьогодні такі конструкції все частіше монтують з натяжних полотен, які забезпечують ідеально рівну поверхню, і спеціальних профілів, що дозволяють отримати будь-яку форму та конфігурацію. Це набагато простіше, швидше та дешевше, а можливості для дизайну та втілення будь-яких ідей при цьому набагато ширші.
Зміст
Згорнути РозгорнутиЩо являють собою багаторівневі натяжні стелі
Багаторівнева натяжна стеля — це складна конструкція певної конфігурації, що складається з двох і більше ПВХ-полотен, змонтованих на різних рівнях за допомогою спеціальних профілів. Кількість ярусів може бути будь-якою, найчастіше роблять дво- та трирівневі натяжні стелі. Перепад висоти між сходинками може становити від 5 до 9 сантиметрів.
Для створення цікавих, оригінальних стельових конструкцій використовують натяжні полотна різних фактур, кольорів та розмірів, часто з фотодруком, поєднуючи їх між собою.
Форма багаторівневої стелі може бути будь-якою. Сучасні матеріали, технології, креативність дизайнерів та професіоналізм фахівців-установників дозволяють втілювати в життя найсміливіші ідеї: від простих геометричних фігур до складних і криволінійних форм із плавними вигинами, арками, конусами тощо. Найпопулярніші варіанти — квадрат із заглибленням у центрі або, навпаки, геометричний виступ у середині рівної поверхні, звивисті широкі смуги тощо.
Багаторівневі конструкції також дозволяють використовувати та поєднувати різні варіанти підсвічування. Один із найпоширеніших — підсвічування на стику або між ярусами стелі, яке підкреслює переходи та акцентує на них увагу. Не менш красиво виглядає контурне підсвічування, особливо в конструкціях з плавними переходами. На різних рівнях можна використовувати LED-стрічку різних кольорів. Ще один популярний варіант — повне засвічення внутрішнього рівня, або поглиблення.
Багаторівневі натяжні стелі, попри стереотипи, можна ставити не лише у просторих приміщеннях. Найчастіше такий спосіб оформлення стельового перекриття обирають для віталень, кухонь-їдалень, дитячих кімнат, трохи рідше їх встановлюють у спальнях і навіть коридорах — як у квартирах, так і в приватних будинках. Відмінним дизайнерським рішенням багаторівневі натяжні стелі є для офісів, ресторанів, торгових та розважальних комплексів, салонів та бутіків, конференц-залів, ресепшенів та лобі готелів, нічних клубів та інших комерційних приміщень.
Якщо ви хочете встановити багаторівневу натяжну стелю, але не знаєте, який саме варіант підійде для вашого приміщення, можно ознайомитися з каталогом виконаних робіт на нашому сайті, де представлені різні варіанти подібних конструкцій. Або зверніться до наших менеджерів — вони підкажуть найбільш оптимальний варіант з урахуванням ваших побажань та вимог, а також особливостей приміщення.
Переваги багаторівневих натяжних стель
Цей спосіб оформлення стельового простору зазвичай приваблює багатьма перевагами.
Ефектний зовнішній вигляд
Багаторівневі натяжні конструкції, що приймають практично будь-які форми, поєднують різні фактури та кольори, притягують погляд і вражають, повністю змінюючи сприйняття приміщення та створюючи у ньому певний настрій. Це альтернативний варіант для тих, хто вважає нудним звичну однорівневу стелю навіть у різноманітті її варіацій.
Можливість зонувати приміщення
За допомогою багаторівневої стелі можна розділяти простір на функціональні зони або акцентувати увагу на певних областях.
Наприклад, у кухні-їдальні таким чином виділити робочу та обідню зони, у вітальні — зону відпочинку та ігрову, а також при необхідності організувати робоче місце. Тому подібна стеля буде чудовим рішенням для квартир-студій.
Досягати зонування можна, використовуючи для різних рівнів полотна різних фактур та кольорів, а також різні варіанти освітлення.
Варіативність стельового освітлення
Багаторівневі стельові конструкції дозволяють використовувати різні джерела світла, гармонійно включаючи їх в загальну композицію і створюючи складні світлові рішення. Добре з такими стелями «працюють» точкові світильники, різні варіанти світлодіодного підсвічування, люстри.
Спосіб візуально трансформувати приміщення
Натяжні стелі, що складаються з двох і більше рівнів, здатні змінювати геометрію кімнати, візуально витягувати або, навпаки, розширювати простір. За їх допомогою можна також акцентувати увагу на архітектурних особливостях приміщення або деталях інтер’єру, приховувати недоліки і підкреслювати переваги.
Можливість уникнути стикувальних швів
У великих приміщеннях ширини навіть широкоформатного ПВХ-полотна може не вистачити для створення безшовної натяжної стелі. Якщо варіант спаювання двох відрізів не влаштовує через побоювання, що шов буде помітний, багаторівнева стеля стане рішенням: в різних частинах приміщення можна використовувати суцільні полотна, розташовані на різних рівнях. Це дозволить не тільки уникнути швів, а й зробить інтер’єр оригінальнішим.
Вирішення проблеми нерівностей та приховування інженерних систем
Особливості багаторівневих конструкцій дозволяють ховати в них кабелі, проводи, труби опалення та водопостачання, повітропроводи, вентиляційні канали, обладнання систем безпеки та інші інженерні комунікації та виступаючі елементи, що робить зовнішній вигляд стелі більш охайним, а інтер’єр — естетичним.
Крім того, такі стелі є оптимальним рішенням для приміщень із помітними нерівностями та надто явними дефектами базового верхнього перекриття.
Захист від затоплення зверху
Як і інші натяжні стелі з ПВХ-полотна, багаторівневі конструкції володіють повною герметичністю і здатні в разі затоплення затримати воду, не допустивши пошкодження стін, меблів та інших елементів інтер’єру.
При цьому сама стеля залишиться неушкодженою: її можна буде частково демонтувати, злити воду і встановити на місце. Бажано, щоб цим займалися професіонали, ще краще, якщо це будуть фахівці компанії-установника.
Недоліки багаторівневих натяжних стель
Недоліки багатоярусних натяжних стель теж є, і вони цілком очевидні:
- це складні конструкції, тому часу на їх монтаж потрібно більше;
- з тієї ж причини їх вартість вища стандартних однорівневих стель.
Крім того, багатоярусні стельові системи можуть помітно «з’їдати» висоту кімнати. Але, знаючи про таку проблему, їх або встановлюють у просторих приміщеннях з високими стелями, або створюють конструкцію, яка не буде суттєво «забирати» висоту.
Скільки коштує багаторівнева натяжна стеля
Вартість натяжної стелі з двох і більше рівнів розраховується в погонних метрах переходів конструкції. Вона залежить від наявності вигинів, внутрішніх вирізів, кількості щаблів (рівнів), типу підсвічування, загалом складності конструкції та монтажу. На ціну також впливає площа приміщення, його геометрія, вид та кількість освітлювальних приладів, наявність фотодруку на полотні та багато іншого.
Точна вартість багаторівневої натяжної стелі буде відома після затвердження дизайн-проекту, який складається з урахуванням ваших побажань і характеристик приміщення. Вона буде прописана в договорі і гарантовано не зміниться після закінчення монтажних робіт.
Щоб отримати приблизне уявлення про те, скільки може коштувати дворівнева або багаторівнева натяжна стеля для вашого приміщення, проконсультуйтеся з нашими менеджерами за телефонами: +380 (99) 459-18-13, +380 (93) 807-61-69, заповнивши форму зворотнього зв’язку на сайті або відвідавши наш офіс.
Поширені запитання (FAQ)
Що таке багаторівнева натяжна стеля?
Під багаторівневою стелею мають на увазі складну конструкцію, що складається з двох і більше ярусів, змонтованих на різній висоті. Вона може мати різні форми — від простих геометричних до хитромудрих з вигинами, каскадами і переходами. Потрібна конфігурація створюється за допомогою алюмінієвих профілів і обтягується натяжними полотнами, які можуть бути різної фактури і кольору.
Скільки висоти «краде» багаторівнева натяжна стеля?
Це залежить від кількості рівнів, їх висоти і конфігурації самої конструкції. Так, наприклад, дворівнева стеля певної конструкції може «забирати» не більше 5–6 см висоти приміщення. При цьому дизайн можна продумати таким чином, щоб стеля візуально здавалася вищою, а приміщення більш просторим.
Скільки рівнів може бути у натяжної стелі?
Теоретично скільки завгодно — наскільки вистачить фантазії у замовника та дизайнера. Але на практиці в житлових приміщеннях рідко роблять натяжні стелі з більш ніж трьома рівнями. При створенні проекту обов’язково враховуються задачи, які має вирішувати така стеля в інтер’єрі, розміри приміщення тощо.
Дворівнева стеля може бути глянсовою?
Для створення багаторівневих натяжних стель можна використовувати і комбінувати полотна будь-якої фактури — глянцевої, матової, сатинової, а також різних кольорів.
Скільки часу встановлюється багаторівнева стеля?
Це залежить від кількості рівнів та особливостей конструкції, а також розміру та параметрів приміщення. Наші спеціалісти зазвичай встигають впоратись за один робочий день.