Матові натяжні стелі

Матовою називають натяжну стелю з ПВХ-полотна матової фактури, яке робить її схожою на ідеально оштукатурену або пофарбовану поверхню. Зараз, коли в дизайні інтер’єру панує тренд на мінімалізм та лаконічність, матові стелі стали надзвичайно популярними, потіснивши з лідерської позиції глянсові. Вони універсальні — добре виглядають практично в будь-якому приміщенні і вписуються в будь-який дизайн, практичні, довговічні, прості у догляді та швидко монтуються.

Іншими словами, натяжні стелі з матовим покриттям — це стара добра класика. Вони не притягують погляд і не вражають, як глянсові, не можуть трансформувати простір, але й назвати їх нудними теж не можна: у них гарний вибір кольорів та відтінків, з ними чудово поєднуються різні види підсвічування, а якщо захочеться додати інтер’єру індивідуальності, можна скористатися можливістю фотодруку.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Плюси матових натяжних стель
  2. Мінуси матових натяжних стель
  3. У які приміщення краще ставити матові натяжні стелі
  4. Як доглядати за матовою натяжною стелею
  5. Поширені запитання (FAQ)
  6. Зведена інформація

Плюси матових натяжних стель

Матова натяжна стеля

Матова натяжна стеля

Зростаюча популярність матових стель обумовлена їх перевагами.

Природність і акуратний зовнішній вигляд

Матова натяжна стеля в інтер’єрі

Матова натяжна стеля в інтер’єрі

Природність і акуратний зовнішній вигляд — одна з ключових. Її особливо цінують ті, хто не прагне химерного фантазійного дизайну приміщення, а хоче просто красиво і елегантно оформлену стелю, яка не перетягуватиме на себе увагу, при цьому підкреслить і відтінить особливості інтер’єру. У цьому плані матові натяжні стелі абсолютно безпрограшний варіант.

Передбачуваність

Біла матова стеля здатна «поглинати» переважаючий відтінок в інтер’єрі

Біла матова стеля здатна «поглинати» переважаючий відтінок в інтер’єрі

Передбачуваність — ще одна сильна сторона ПВХ-полотен матової фактури. З ними точно можна не боятися «позапланової» корекції дизайну, як, наприклад, з глянцевими стелями, які через свою здатність відображати можуть змінювати відтінок в залежності від кольору предметів інтер’єру і колірної гами обробки приміщення. Матові полотна білого кольору або пастельних тонів, які сьогодні вважають класикою, можна сміливо комбінувати з яскравими меблями, предметами декору і т.д.

Більш того, біла натяжна стеля з матовою поверхнею здатна «поглинати» відтінок, що переважає в інтер’єрі, підлаштовуючись під нього, як хамелеон, завдяки чому гармонійно впишеться в дизайн будь-якої колірної гами. Це одна із причин широкої популярності білих матових стель. Але вони бувають і інших кольорів.

Палітра кольорів

Багата палітра кольорів теж входить до переваг натяжних полотен ПВХ матової фактури. Компанія «Домівка» пропонує на вибір близько сотні кольорів і відтінків — від ніжних пастельних до насичених яскравих, а її фахівці допоможуть підібрати той, що найбільш органічно виглядатиме у вашому інтер’єрі.

Різноманітність варіантів освітлення

З матовими натяжними стелями можна використовувати різні типи освітлення

З матовими натяжними стелями можна використовувати різні типи освітлення

Різноманітність варіантів освітлення, доступних для матових стель, — ще одна причина їхньої популярності. Як і натяжні полотна інших фактур, матові здатні пропускати світло, що дозволяє використовувати з ними різні типи освітлення. Разом з тим, вони не відбивають світло так яскраво, як глянсові, завдяки чому роблять освітлення м’якшим і більш спокійним.

Матове покриття ідеально виглядає в парящих і тіньових стелях, а також в натяжних стелях зі світловими лініями. З ним поєднуються будь-які освітлювальні прилади, від модних трекових систем до об’ємних люстр. Це також ідеальний варіант для прихованого підсвічування під стелею, оскільки, на відміну від глянсового полотна, матове не віддзеркалює джерело світла.

Стикувальний шов

Стикувальний шов, який утворюється при зварюванні двох відрізів полотна, на ПВХ-плівці матової фактури не такий помітний, як на глянці. І це ще одна значима його перевага. До того ж необхідність у поєднанні двох і більше відрізів для створення натяжних стель у великих кімнатах у випадку з матовими полотнами виникає набагато рідше, оскільки стандартна ширина рулону становить п’ять метрів, і її зазвичай вистачає.

Менший час встановлення

Менший час встановлення — ще один плюс натяжних стельових конструкцій з матовим покриттям. Вони монтуються трохи швидше, ніж, наприклад, глянцеві, у тому числі тому, що їх не потрібно прогрівати і глянцувати.

Фотодрук

Фотодрук на матовій стелі — чудова ідея. Поверхня такого полотна краще за інших підходить для нанесення зображень: принт виходить чіткішим. Його можна нанести в певному місці, наприклад, навколо люстри або по всій площі полотна.

Догляд

Догляд за матовою натяжною стелею

Догляд за матовою натяжною стелею

Доглядати за матовими стелями простіше, ніж за ПВХ-полотнами інших фактур. При вологому прибиранні на такій поверхні не залишається розводів, як, наприклад, на глянцевих.

Вартість

Нижчу вартість, в порівнянні з глянцевими і сатиновими натяжними стелями, також можна вважати перевагою матових стельових покриттів. Технологія виробництва таких полотен простіша, тому й ціна квадратного метра нижча. Втім, не так, щоб це було вирішальним фактором при виборі фактури.

Мінуси матових натяжних стель

Мінуси у стель матової фактури теж є, але їх небагато і вони незначні.

Головний — це відсутність дзеркального ефекту, як у глянсових, і як наслідок, неможливість з їхньою допомогою візуально коригувати форму і розмір приміщення. Матовою стелею також не вдасться справити враження — все ж таки вони не такі ефектні і яскраві, як глянсові, зате лаконічні і елегантні.

Ще один недолік полягає в тому, що стелі матової фактури, як і натяжні конструкції з ПВХ-плівки в цілому, неможливо використовувати в неопалюваних приміщеннях, бо при температурі нижче +5 °С полівінілхлоридне полотно змінює свої фізичні властивості, стає крихким і може тріскатися.

У які приміщення краще ставити матові натяжні стелі

Завдяки своєму нейтральному і в той же час естетичному вигляду натяжні стелі матової фактури підходять практично для всіх типів приміщень, як житлових, так і комерційних, і відмінно вписуються в будь-який інтер’єр.

Санвузли

Для санвузлів та інших приміщень, для яких характерна підвищена вологість, включаючи басейни, це ідеальний варіант.

На відміну від глянсової поверхні, яка через конденсат, що збирається, може з часом втратити свій фірмовий дзеркальний блиск і вимагає більш ретельного догляду, матова зберігає привабливий зовнішній вигляд і без додаткових зусиль.

До того ж, як і всі натяжні стелі з ПВХ-полотна, матові стелі герметичні, в них не проникає вогкість, а тому не утворюється пліснява і не розвиваються інші мікроорганізми. А у разі затоплення вони затримають воду і не дадуть їй проникнути до кімнати, зберігши цілісність техніки та оздоблення стін. Сама стельова конструкція також не постраждає: її можна буде розібрати, злити воду, просушити полотно та встановити назад — це зроблять фахівці компанії «Домівка».

Кухні

Для кухні матові натяжні стелі також стануть вдалим вибором. На такій поверхні не буде накопичуватися кіптява і бруд, а доглядати за нею простіше, ніж за глянцем.

Якщо кухня поєднана з вітальнею, і необхідно за допомогою освітлення зонувати приміщення, матова стеля також стане відмінною основою. Наприклад, над робочою зоною (там, де готується їжа) добре виглядатимуть трекові світильники, а над обідньою можна зробити цікаве підсвічування.

Спальні

Хорошим рішенням натяжні стелі з ПВХ-полотна з матовим покриттям є для спальні. Тут особливо доречні пастельні тони та загальна нейтральність такої фактури — такі стелі не відбивають і не блікують, створюючи спокійну та затишну атмосферу, необхідну для якісного відпочинку та сну.

Вітальня

Сміливо можна ставити матову натяжну стелю і у вітальню. У якому б стилі не був оформлений інтер’єр кімнати, вона гармонійно впишеться: не відволікатиме на себе увагу, як, наприклад, глянець, а лише підкреслить основні акценти. У той же час матова поверхня може стати частиною незвичайного, експериментального дизайну.

Кабінети

Для кабінетів та інших робочих зон натяжні стелі матової фактури також є оптимальним вибором. Їхня нейтральність, стриманість і класичний зовнішній вигляд у таких приміщеннях доречніші за святкове сяйво глянцю, який відволікатиме.

Дитячі кімнати

Все частіше матові стелі стають частиною інтер’єру дитячих кімнат. Особливо якщо йдеться не про малюка, а про школяра, підлітка. Вони лаконічні, але нудними при цьому не будуть: за бажання урізноманітнити таку стелю можна фотодруком, цікавими варіантами підсвічування або зробити на ньому «зоряне небо», від якого дітлахи в захваті.

При цьому важливо, щоб натяжна стеля в дитячій кімнаті була виготовлена з якісного полотна, яке не виділяло б шкідливих для здоров’я дитини речовин. Компанія «Домівка» використовує у роботі тільки ПВХ-полотна відомих, перевірених виробників, безпека яких підтверджена відповідними сертифікатами.

Комерційні приміщення

Надзвичайно затребувані матові натяжні стелі в комерційних приміщеннях. Вони чудово підходять для:

З одного боку, це класика, строгість і стриманість, які доречні більшості приміщень такого типу, з іншого — на матову поверхню за необхідності можна нанести тематичні зображення: логотип компанії чи іншу символіку бренду.

Як доглядати за матовою натяжною стелею

Дуже часто можна зустріти інформацію про те, що доглядати за матовими стелями складніше, ніж за ПВХ-полотнами інших фактур — мовляв, на їхній шорсткій поверхні швидше накопичується пил і легше пристають забруднення: жирний наліт, бруд, кіптява. Насправді, матові полотна, як, втім, і полотна з полівінілхлориду з іншим покриттям — принаймні ті, які використовує у своїй роботі компанія «Домівка», — мають антистатичні властивості, тобто майже не притягують пил, а доглядати за ними простіше, ніж, наприклад, за глянцевими, при митті яких часто залишаються помітні розводи.

Догляд за матовими натяжними стелями простий. Якщо їх потрібно лише очистити від пилу, достатньо протерти поверхню сухою м’якою тканиною без ворсу, краще серветкою з мікрофібри. Якщо на стелі присутні помітні забруднення, сухе прибирання варто доповнити вологим, використовуючи для цього ту ж м’яку тканину або губку, змочену в чистій воді з додаванням миючого засобу. Це може бути рідке мило, засіб для миття посуду (якщо потрібно впоратися з жирною плівкою на стелі кухні) або будь-який інше.

Ключове правило: у ньому не повинні бути абразиви, кислоти, ацетон та інші агресивні добавки, які можуть пошкодити полотно ПВХ. Якщо є сумнів щодо складу, краще використовувати спеціальні засоби, які порекомендують фахівці компанії «Домівка». Такі продукти, як правило, не тільки безпечно видаляють забруднення, але й доглядають полотно.

Крім того, щоб не порушити цілісність стелі, протирати її необхідно легкими круговими рухами, контролюючи силу тиску. Особливу увагу слід звертати на стикувальний шов (якщо полотно складається з двох або декількох відрізів): якщо натискати на нього і терти занадто сильно, він може розійтися. Перед прибиранням також бажано зняти з рук прикраси з гострими краями, які можуть зашкодити плівку.

Протирати матову натяжну стелю досить раз на 1–2 роки, на кухні, в туалеті та ваннійраз на кілька місяців або півроку, залежно від появи забруднень.

Поширені запитання (FAQ)

Чи підходить матова натяжна стеля для ванної кімнати?

Не просто підходить, а вважається найоптимальнішим варіантом. На зовнішній вигляд такої стелі не впливатимуть постійні випаровування та конденсат, на відміну, наприклад, від глянсового, який через це згодом може втратити дзеркальний блиск. До того ж полотно матової фактури простіше доглядати — розводів на ньому майже не видно.

Чим відрізняються матові та сатинові натяжні стелі?

Основна відмінність полягає в тому, що у матових ПВХ-полотен для натяжних стель зовсім немає блиску і віддзеркалюючої здатності, а сатинові мають легкий перлинний відтінок, з переливами, як у однойменної тканини, і дають м’який відблиск. Та й текстура у них різна: дрібнозерниста у матової плівки і гладка у сатинової.

Яка ціна 1 м2 матової натяжної стелі?

Фіксованої ціни за квадратний метр матової натяжної стелі немає, оскільки вона складається з різних складових і залежить від низки параметрів. На підсумкову вартість стелі впливає площа приміщення, його геометрія, розмір полотна (стандартне або широкоформатне, останнє дорожче), тип профілю, види освітлення та кількість світильників, наявність декоративних вставок, набір комплектуючих, який залежить від затвердженого дизайну, та багато іншого.

Назвати точну ціну матової стелі саме для вашого приміщення спеціалісти компанії «Домівка» зможуть лише після того, як ознайомляться з вашими побажаннями, зроблять виміри та затвердять дизайн. А приблизну вартість допоможуть розрахувати наші менеджери — для цього потрібно залишити заявку на сайті або зателефонувати за номером: +380 (99) 459-18-13, +380 (93) 807-61-69.

Чи можна мити матову натяжну стелю?

Так, звичайно. Спочатку необхідно протерти її від пилу сухою серветкою без ворсу, а потім — змоченою у простій воді з додаванням миючого щадного засобу (в ідеалі використовувати спеціальні засоби, але можна і звичайні, головне, щоб вони не мали у складі твердих частинок, які можуть подряпати поверхню, і агресивною).

Матові стелі бувають лише білими, або є інші кольори?

Білий колір — це класика натяжних стель матової фактури. Але лише цим вибір не обмежується. Наприклад, в палітрі компанії «Домівка» представлено більше сотні кольорів та відтінків матових ПВХ-полотен. Визначитись з відповідним допоможуть наші дизайнери, які врахують особливості приміщення, ваші побажання, а також інтер’єрні завдання, які необхідно вирішити за допомогою натяжної стелі.

Зведена інформація

Вид натяжної стелі Стеля з ПВХ-полотна (плівкова)
Фактура Матова
Колір Понад сто кольорів та відтінків
Ширина рулону Від 3,2 до 5 метрів
Фотодрук Екосольвентний та УФ-друк
Система кріплення Гарпунна, безщелева
Водонепроникність так
Багаторівневі конструкції так
Гарантійний термін 10 років
Реальний термін експлуатації До 20 років