Освітлення для натяжних стель
Освітлення є невід’ємною частиною натяжної стелі. Правильно підібране та грамотно встановлене, воно може бути не тільки джерелом світла для приміщення, але й цікавим дизайнерським рішенням. Завдяки особливостям влаштування натяжних систем, а також здібності стельових полотен пропускати світло, в них можна використовувати практично будь-які освітлювальні прилади. Від підвісних люстр і точкових світильників до трекових систем і світлодіодних стрічок, ці рішення допомагають реалізувати різні світлові сценарії.
Розглянемо найпопулярніші варіанти освітлення, що використовуються у натяжних стелях.
Зміст
Згорнути РозгорнутиТрекові системи освітлення
Це абсолютний тренд останніх років. Трекові системи, які стали сучасною альтернативою морально застарілим стаціонарним світильникам, сьогодні знаходяться на піку популярності завдяки своєму стильному зовнішньому вигляду, практичності та функціональності. Натяжні стелі з трековими світильниками ідеально доповнюють лаконічні інтер’єри, оформлені в стилі лофт, хай-тек, мінімалізм, як у житлових, так і в комерційних приміщеннях.
Трекові системи освітлення для натяжних стель складаються з струмопровідної шини (шинопроводу), на яку монтуються світильники, самих світильників та блоків живлення. Вони бувають двох типів:
- накладні;
- вбудовані магнітні.
У накладних трекових систем профіль з шинопроводом монтується зверху полотна на заздалегідь встановлені заставні. Для них, як правильно, використовуються спотові (поворотні) світильники потужністю 220 вольт. Такі системи сьогодні встановлюють рідко, і переважно лише на комерційних об’єктах. У житлових приміщеннях, і особливо в дитячих кімнатах, використовувати їх заборонено з міркувань безпеки, оскільки в них є відкриті струмопровідні нитки. Та й виглядають вони не так презентабельно, як суперстильні магнітні треки.
Особливість вбудованих магнітних трекових систем у тому, що в них напрямний профіль з струмопровідною шиною ховається за натяжною стелею і знаходиться на одному рівні з полотном. Світильники для магнітних треків використовуються напругою 48 вольт: вони безпечні, тому їх можна встановлювати в приміщеннях будь-якого типу, за винятком приміщень із підвищеною вологістю за типом ванних кімнат, басейнів та ін. Для таких систем застосовуються не лише спотові, а й лінійні світильники та світильники типу Dot, які можна пересувати з одного місця на інше. Магнітні вбудовані треки, крім того, виглядають дуже стильно та лаконічно.
Конструкційні особливості трекових систем освітлення обумовлюють їх численні переваги, серед яких:
- Рухливість. Трекові світильники можна рухати та повертати, змінюючи конфігурацію освітлення залежно від потреб. Так, наприклад, за рахунок локального підсвічування можна зонувати приміщення, акцентувати увагу на тій чи іншій частині кімнати, виділити певний елемент інтер’єру і т.д.
- Різноманітність варіантів. У трекових системах для натяжних стель можна використовувати різні за типом, розміром і формою світильники, це дозволяє підібрати найбільш підходящий варіант під той чи інший дизайн.
- Практичність. У магнітних трекових системах світильники при необхідності легко можна замінити джерелом світла іншої форми, спектру, потужності, колірної температури і т.д. Також можна міняти їх кількість на треку.
- Функціональність. Трекове освітлення можна встановлювати в натяжні стелі різних видів, у тому числі в ширяючі, з тіньовим примиканням, багаторівневі і т.д. Його, крім того, легко комбінувати з іншими варіантами стельового освітлення, зокрема, світловими лініями, різними видами підсвічування та ін.
- Безпека. Замовляючи натяжну стелю з трековими світильниками в компанії «Домівка», ви можете бути впевнені в їхній повній безпеці. Трекові системи освітлення, які ми використовуємо в роботі, мають всі необхідні сертифікати та безпечні в експлуатації: вони дозволені до встановлення у житлових приміщеннях будь-якого типу, включаючи спальні, дитячі кімнати, вітальні, вбиральні, коридори та інші.
Ніші для світильників
Ніші для світильників в натяжній стелі — це і практичний метод організації освітлення в приміщенні, і модне дизайнерське рішення. Сувора геометрія форм, контраст білого та чорного кольорів, лаконічність та акуратний зовнішній вигляд роблять його ідеальним варіантом для сучасних інтер’єрів, де превалює мінімалізм.
Ніші є поглибленнями в натяжній стелі, в яких встановлюються світильники. Формуються вони із спеціальних, призначених для цих цілей профілів, різноманітність яких дозволяє створювати простір різних форм, глибини та ширини. Найчастіше це прямі лінії, які можуть бути різної довжини, а також геометричні фігури, що формуються з них; рідше — вигнуті, створення яких можливе завдяки використанню спеціальних гнучких профілів.
Світильники для ніш у натяжних стелях бувають різними за зовнішнім виглядом, функціоналом та призначенням. У більшості випадків використовують так звані світильники-бочки, які встановлюють по одному, два або три. Вони стаціонарні, тобто переміщати їх із одного місця ніші до іншого, як, наприклад, у магнітних трекових системах, неможливо. Але можна використовувати поворотні світильники, споти. Вони дозволяють регулювати спрямованість та інтенсивність світла, завдяки чому з їх допомогою можна зонувати приміщення (наприклад, виділяти робочу та обідню зони на кухні), наголошувати на певних деталях інтер’єру тощо.
Ніші зі світильниками у натяжних стелях можна вдало комбінувати та поєднувати з іншими видами освітлення, отримуючи цікаві світлові сценарії та стильові рішення.
Підсвічування
Натяжні стелі з підсвічуванням, які можуть бути як доповненням до основного освітлення, так і самостійним джерелом світла в приміщенні, користуються величезною популярністю. Насамперед, завдяки вражаючій різноманітності варіацій.
Підсвічування по периметру
У цьому варіанті світлодіодна стрічка за допомогою спеціальних кріплень монтується по всьому периметру стелі під ПВХ-полотном, яке завдяки своїй здатності пропускати світло дуже м’яко і красиво розсіює його частково по стелі, частково вздовж стін, створюючи в кімнаті спокійну атмосферу, що заспокоює.
Контурне підсвічування
Від підсвічування по периметру воно відрізняється тим, що світлодіодна стрічка встановлюється всередину профілю і закривається спеціальною вставкою (накладкою), створюючи ефект паріння полотна. Контурне підсвічування можна зробити не тільки по периметру натяжної стелі, але і, наприклад, у переходах між ярусами в багаторівневих натяжних конструкціях.
Повний засвіт
У цьому варіанті поступово підсвічується вся натяжна стеля — світлодіодна стрічка розташовується з внутрішньої сторони по всій поверхні полотна. ПВХ-плівка має високу світлопропускну здатність, завдяки чому світло легко проходить через неї та м’яко розсіюється, створюючи ілюзію денного освітлення. Виглядає така стеля заворожуюче, особливо якщо поєднати повний засвіт з фотодруком.
Натяжні стелі з повним засвітом, які також називають світловими, часто встановлюють у невеликих приміщеннях без природного освітлення — санвузлах, коридорах, передпокоях, вбиралень та інших. Тут вони є основним джерелом світла. Світлова стеля може бути частиною багаторівневої конструкції, в цьому випадку його нерідко використовують для зонування стельового простору в комбінації з іншими варіантами освітлення.
Підсвічування між рівнями
У натяжних стелях, що складаються з двох і більше ярусів, підсвічування часто використовується, щоб візуально виділити і «підсвітити» переходи між рівнями, це додає обсягу всієї конструкції. У цьому випадку підсвічування виконує декоративну функцію.
Світлові лінії
Це водночас і оригінальний вид освітлення, і стильне інтер’єрне рішення. Світлові лінії у натяжній стелі створюються за допомогою спеціальних профілів, всередині яких прокладається світлодіодна стрічка. У більшості випадків вона закривається напівпрозорою світлорозсіювальною накладкою, але інколи — за бажанням замовника та/або задумом дизайнера — залишається відкритою.
Конструкційні особливості світлових ліній дозволяють робити їх різними за шириною, світлопроникністю, зовнішнім виглядом. З їхньою допомогою на натяжній стелі можна створювати різні геометричні фігури, і таким чином не лише висвітлювати приміщення, а й реалізовувати будь-які дизайнерські ідеї. Найгармонійніше такі конструкції вписуються в інтер’єри, оформлені в мінімалістичних стилях.
Світлові лінії на стелі можуть бути основним джерелом світла або частиною загального освітлювального сценарію, що передбачає використання поряд з ними інших видів стельового освітлення. Вони також допомагають виділити ті чи інші зони у приміщенні: наприклад, у квартирі-студії або у вітальні, поєднаній із кухнею.
Натяжну стелю зі світловими лініями можна робити в будь-яких приміщеннях, незалежно від їхньої площі та призначення. Це, наприклад, відмінний варіант для вузьких і довгих кімнат на кшталт коридорів, передпокоїв, невеликих ванних кімнат, де потрібно рівномірно розподілити потік світла: він виходить м’яким та розсіяним. У просторих приміщеннях на кшталт великих віталень світлові лінії зазвичай використовують як елемент декору та додаткове джерело світла, поєднуючи їх з люстрами, точковими світильниками, застельовим підсвічуванням та іншими варіантами освітлення.
Зоряне небо
Натяжна стеля з ефектом зоряного неба є різновидом стелі з підсвічуванням. Але його вражаючий зовнішній вигляд, здатний перетворити інтер’єр, у поєднанні зі складністю та оригінальністю технології дозволяє вважати його особливим дизайнерським рішенням, і часто — справжнім витвором мистецтва.
Зробити стелю схожою на нічне небо з розсипом мерехтливих зірок дозволяє спеціальне світлотехнічне обладнання. Натяжне полотно при цьому підбирають темно-синього або чорного кольору або ж для досягнення максимального ефекту використовують фотодрук: зображення космосу з планетами, кометами і цілими галактиками з низкою сяючих зірок справляє сильне враження і заворожує. Причому не лише у темний час доби, коли світло ввімкнено, а й вдень.
Є три основні способи створення натяжної стелі «зоряне небо»:
- найпростіший — з використанням пластикових шпильок Starpins. У стельовому просторі по всьому периметру встановлюється світлодіодна стрічка, яка стане джерелом світла. Потім у полотні натяжної стелі, що не пропускає світло, робляться крихітні акуратні отвори, в які вставляються маленькі довгасті шпильки, які відіграватимуть роль тих самих зірок, передаючи в кімнату світло, сховане за плівкою, і м’яко розсіюючи його. Найчастіше використовують прозорі Starpins, але вони бувають і інших кольорів — сині, червоні, золотаві тощо;
- другий спосіб створення стелі з ефектом зоряного неба — універсальний — передбачає використання оптоволоконних ниток, які одночасно будуть і джерелом світла, і його провідником, і тими самими зірками. У просторі за натяжною стелею встановлюють світловий генератор, від якого простягають безліч оптоволоконних ниток, а їх кінчики, що світяться, виводять в отвори по всій площі полотна: так створюється ілюзія мерехтливих зірок на тлі нічного неба;
- третій спосіб за технологією дуже схожий на попередній. Тут так само простягаються і виводяться на лицьову сторону натяжного полотна нитки, тільки на їх кінчики одягаються крихітні кришталеві наконечники Swarovski, які по-особливому заломлюють і розсіюють світло, роблячи його схожим на мерехтіння зірок.
У всіх конструкціях можна:
- використовувати джерела світла різних кольорів;
- встановлювати різні режими зміни кольорів та відтінків (плавний, динамічний);
- змінювати інтенсивність світіння «зірок» тощо.
Натяжні стелі «Зоряне небо» найчастіше встановлюють у спальнях, дитячих кімнатах, у вітальні. Вони також користуються попитом на комерційних об’єктах — ефектно виглядають у нічних клубах, СПА-салонах, кінотеатрах, готелях і т.д.
Як вибрати відповідний варіант освітлення для натяжної стелі?
Підбираючи тип освітлення для натяжної стелі, важливо не тільки орієнтуватися на те, що подобається, але й враховувати, який світловий сценарій краще впишеться в інтер’єр, розуміти, які завдання він повинен вирішувати, наприклад, зонувати простір, допомогти візуально його трансформувати, підсвітити конкретні деталі обстановки і т.д. Важливо брати до уваги призначення приміщення, його розмір та інші характеристики.
Відчутний вплив на вибір варіанта освітлення в стелю надає і доступний бюджет. Чим більш складною і нестандартною буде конструкція, тим вона вийде дорожче. Має значення, скільки і якого типу освітлювальні прилади використовуються, яке обране підсвічування, як вони між собою комбінуються, і таке інше. Десь буде достатньо однієї люстри, а десь захочеться розвернутися до «зоряного неба».
Ви можете самостійно вибрати, яке освітлення хочете бачити частиною своєї натяжної стелі, ознайомившись із фото готових рішень на нашому сайті. А можете звернутися до наших менеджерів, які, вивчивши ваші побажання та врахувавши характеристики вашого приміщення і загальний стиль інтер’єру, підкажуть найбільш оптимальний варіант. Спеціалісти компанії «Домівка» мають всі можливості та ресурси для реалізації найрізноманітніших світлових сценаріїв, включаючи технічно складні.
Поширені запитання (FAQ)
Трекове освітлення у натяжних стелях можна використовувати як основне?
Так, трекові системи освітлення можуть бути як основним джерелом світла, і використовуватися допоміжного акцентного освітлення. Це залежить від кількості світильників та їхньої яскравості.
Скільки світильників може бути у трековому освітленні?
За великим рахунком, скільки завгодно. Точніше, на скільки вистачить довжини шинопроводу. Зазвичай кількість світильників на треку визначається цілями та дизайнерським задумом.
Скільки коштує натяжна стеля із трековою системою освітлення?
На вартість такої стелі впливає багато факторів. Це тип трекової системи (накладна, вбудована магнітна), вид і кількість світильників, тип та довжина шинопроводу, площа приміщення, його геометрія та багато іншого. Точна вартість зазвичай стає відомою після виїзду технічного експерта на об’єкт та його оцінки, а також після погодження дизайн-проекту майбутньої стелі.
Орієнтовну ціну натяжної стелі з трековим освітленням для вашого приміщення в Івано-Франківську ви можете дізнатися, проконсультувавшись з нашими менеджерами за телефоном: +380 (99) 459-18-13, +380 (93) 807-61-69 або заповнивши форму на сайті.
Які світильники можна встановлювати у натяжну стелю?
Особливості конструкції натяжної стелі дозволяють використовувати практично будь-які джерела світла. Головна умова — їхня потужність, яка не повинна перевищувати 60 Вт.
Полівінілхлоридна плівка, з якої виготовляється полотно для натяжної стелі, чутлива до тепла, що випромінюється лампою, і встановлений світильник не повинен сильно нагріватися, щоб не пошкодити плівку і не спровокувати займання. Фахівці нашої компанії враховують цю особливість натяжних конструкцій, тому використовують у роботі тільки світильники певної (невеликої) потужності або встановлюють джерело світла на безпечній відстані від полотна.
Чи можна робити ніші для світильників у кімнаті з низькими стелями?
Ніші для світильників зазвичай роблять в один рівень з натяжним полотном, використовуючи спеціальні профілі, які ховаються в просторі стель. При цьому висота такої стелі — тобто відстань між ним та базовою поверхнею — може становити лише п’ять сантиметрів (залежить від типу профілів, що використовуються). Якщо підібрати світильники певного розміру, які виступають з ніші всього на 2–4 см, стеля з таким освітленням непомітно «з’їдатиме» висоту приміщення.
Чи можливо поміняти світильник у ніші натяжної стелі?
Так, конструкція ніш та спосіб кріплення в них джерел світла дозволяє у разі потреби без проблем замінити потрібний світильник.
Що таке світлові лінії на стелі?
Світлові лінії — це один із варіантів освітлення, який використовується у натяжних стелях. Він реалізується за допомогою спеціальних профілів, куди вставляється світлодіодна стрічка. Світлові лінії на стелі можуть бути різної ширини, мати різну світлопроникність та різний зовнішній вигляд. На натяжній стелі вони можуть створювати химерні геометричні фігури. Світлові лінії можуть бути основним джерелом світла в кімнаті або бути доповненням до основного освітлення.
Скільки коштує натяжна стеля «зоряне небо»?
Ціна натяжної стелі з ефектом зоряного неба залежить від технології, яка використовується для його створення (зі світлодіодною стрічкою і шпильками Starpins, з оптоволоконними нитками або насадками Swarovski), площі самої стелі, типу полотна, наявності фотодруку, геометрії приміщення, застосовуваних матеріалів і комплектуючих та ще ряду інших. Також потрібно враховувати складність такої роботи і той факт, що встановленням натяжної стелі в технології «зоряне небо» можуть займатися лише фахівці, які мають потрібні навички та досвід.
Підрахувати приблизну вартість такої стелі, а також проконсультувати з інших питань зможуть наші менеджери в Івано-Франківську, зв’язатися з якими можна за телефоном: +380 (99) 459-18-13, +380 (93) 807-61-69.