Глянцеві натяжні стелі

Глянцева натяжна стеля — це різновид натяжних стель із ПВХ-полотна, головною особливістю яких є блискуча дзеркальна поверхня. Ще недавно вони очолювали топ найпопулярніших видів стельового оздоблення в Україні, але зараз поступилися першістю натяжним стелям матової фактури. Тим не менш, глянцеві стелі залишаються затребуваними завдяки своїй «дзеркальності», яка візуально збільшує приміщення, додаючи їм об’єму і світла, а також вирішує ряд інших завдань при оформленні інтер’єру.

Серед інших переваг натяжних стель з полівінілхлоридного полотна з глянсовою поверхнею — ефектний зовнішній вигляд, багата кольорова гама, практичність та можливість втілювати найхимерніші дизайнерські ідеї.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Плюси глянсових натяжних стель
  2. Мінуси глянсових натяжних стель
  3. У які приміщення краще ставити глянцеві натяжні стелі
  4. Як доглядати за глянцевою натяжною стелею
  5. Поширені запитання (FAQ)
  6. Зведена інформація

Плюси глянсових натяжних стель

Глянцева натяжна стеля

Глянцева натяжна стеля

У натяжних полотен із глянцевою фактурою маса переваг.

Відзеркалююча здатність

Відзеркалююча здатність — головна з них. Таким стелям під силу те, що з чим не впораються полотна з матовою та сатиновою поверхнею, а саме — «дзеркалити» та розсіювати світло. Чим більше в приміщенні природного світла, тим світлішим і більш просторим воно здаватиметься: за рахунок віддзеркалення: глянцева стеля візуально збільшує простір. Вона також здатна оптично трансформувати приміщення, додавши йому об’єму та глибини.

Завдяки цьому натяжна стеля глянсової фактури є чудовим рішенням для невеликих кімнат з невисокою стелею.

Сумісність із різними типами освітлення

У глянцевих стель хороша сумісність із різними типами освітлення

У глянцевих стель хороша сумісність із різними типами освітлення

Сумісність із різними типами освітлення — ще одна сильна сторона ПВХ-полотен з глянсовою поверхнею. З ними можна створювати цікаві варіанти освітлення за рахунок використання і компонування різних джерел світла.

У глянцевих стелях, наприклад, зручно робити ніші для підсвічування, «утоплювати» світильники. Чудово виглядає з ними запотолочное підсвічування по периметру — по глянцевому полотну дуже м’яко, красиво розсіюється світло від світлодіодної стрічки.

Величезний вибір кольорів

У цьому натяжним стельовим конструкціям з глянсовою поверхнею немає рівних.

У палітрі компанії «Домівка» понад сотня кольорів та відтінків, що створює простір для дизайнерських експериментів та можливість втілити будь-яку задумку, органічно вписавши її в інтер’єр. Серед іншого, є можливість зробити дво-або багатобарвну натяжну стелю, з’єднавши відрізи полівінілхлоридної плівки різних кольорів.

Глянцеві полотна також відмінно підходять для фотодруку, який дозволяє зробити дизайн стельового простору унікальним, а інтер’єр приміщення — оригінальним.

Вологостійкість і герметичність

Глянсові стелі водостійкі та герметичні

Глянсові стелі водостійкі та герметичні

Вологостійкість і герметичність — характеристики, що властиві всім видам натяжних стель із ПВХ-полотен, у тому числі глянцевим. І це значуща їхня перевага.

Кімнату з такою стелею неможливо затопити: вона залишиться сухою, незважаючи на НП у сусідів зверху або дах, що протікає. Завдяки властивостям полівінілхлоридної плівки та особливостям конструкції натяжної стелі, за умови правильної установки, що забезпечує її герметичність, він не пропускає воду, витримуючи до ста літрів на квадратний метр.

Все, що потрібно в такій ситуації, це викликати спеціалістів компанії «Домівка», які оперативно проведуть необхідні роботи: зіллють воду, висушать натяжне полотно та встановлять його на місце.

Герметичність глянцевих натяжних стель також запобігає попаданню в стельовий простір вогкості і, як наслідок, освіту цвілі і розмноження інших грибків. Та й саме собою полівінілхлоридне полотно — не найсприятливіше середовище для таких мікроорганізмів. Це особливо важливо для приміщень з підвищеною вологістю на зразок ванної кімнати, басейну, кухні і т.д.

Можливість приховати під полотном інженерні комунікації

Заховати дроти, мережеві кабелі, повітропроводи і т.д. — ще одна перевага натяжних стель із ПВХ, включаючи глянцеві. Це надає приміщенню акуратного вигляду.

Нескладний догляд

Нескладний догляд також можна вважати беззаперечним плюсом натяжних стель із глянсовою поверхнею.

Вони мають властивість відштовхувати пил і бруд, тому часто мити їх не треба. Достатньо раз на кілька місяців протерти таку стелю сухою або злегка вологою серветкою з мікрофібри. Головне — не застосовувати агресивні миючі засоби, які можуть зашкодити поверхні полотна.

Тривалий термін експлуатації

Тривалий термін експлуатації — перевага глянцевих натяжних стель

Тривалий термін експлуатації — перевага глянцевих натяжних стель

Тривалий термін експлуатації теж серед переваг глянсових натяжних стель. Так, наприклад, компанія «Домівка» дає 10-річну гарантію на свої стелі, тоді як насправді за умови грамотного монтажу та правильної експлуатації натяжні стельові конструкції з полотна з глянсовою фактурою здатні прослужити майже вдвічі довше — до 15–20 років, іноді й більше. При регулярному догляді поверхня такого полотна залишається блискучою навіть через роки.

Мінуси глянсових натяжних стель

Недоліки у глянсових натяжних стель також є, але вони не суттєві.

Найбільш очевидний полягає в тому, що при зварюванні кількох полотен стикувальний шов на глянцевій поверхні буде помітніше, ніж на матовій або сатиновій.

Інший нюанс стосується монтажу: при неправильній установці світильників та/або інших врізних елементів на глянсовому полотні може виникати так званий ефект лінзи — тобто стеля буде виглядати не ідеально рівною, якою має бути.

Ще один не стільки мінус, скільки особливість — це тривалість монтажу. Для глянсової натяжної стелі часу знадобиться трохи більше, ніж для інших фактур. По-перше, щоб виконати якісний монтаж такого полотна, його необхідно добре прогріти (для цього використовуються теплові гармати), по-друге, майстри працюють максимально акуратно, щоб на глянцевій поверхні не залишилося відбитків пальців, пилу та сміття. І навіть з урахуванням усіх цих нюансів установка глянсової натяжної стелі відбувається протягом одного робочого дня, найчастіше вистачає кілька годин (залежить від розміру приміщення та складності конструкції).

У які приміщення краще ставити глянцеві натяжні стелі

Натяжні стелі з глянсового ПВХ-полотна хороші своєю універсальністю — вони підходять практично в будь-які приміщення і гармонійно вписуються в різні інтер’єри: від стриманої класики і мінімалізму до химерного бароко і ар-деко.

Санвузли

Глянцеві натяжні стелі часто ставлять у санвузлах: такі приміщення зазвичай невеликі, і поверхня стелі, що відображає, дозволяє візуально їх збільшити, ефектно гармонуючи з блиском дзеркал і кахлю.

Це певною мірою практично, адже герметична конструкція натяжних стель не дає проникати вогкості та утворюватися цвілі, що є частою проблемою у приміщеннях з підвищеною вологістю, а також захищає від можливого затоплення. Разом з тим, через конденсат, який постійно збирається на стелі, глянець з часом почне втрачати блиск, та й догляд за глянцевим полотном у ванній потрібний більш ретельний. Тому в даному випадку перевагу краще віддати матовій натяжній стелі.

Кухня

Глянцева натяжна стеля на кухні

Глянцева натяжна стеля на кухні

А ось для кухні це вдале рішення, якщо правильно налаштувати циркуляцію повітря (до початку готування включати витяжку, відчиняти вікна тощо).

Сучасні кухні часто поєднані з вітальнею, і є необхідність у зонуванні приміщення. Найкраще робити це за допомогою різних типів підсвічуванняспоти над робочою поверхнею кухні, світильники, що звисають над обіднім столом, трекове освітлення або люстра у вітальні — а глянсова стеля посилить потрібний ефект.

Дитяча

Для дитячої кімнати кращого варіанта, ніж натяжна стеля з ПВХ-полотна глянсової фактури, взагалі не знайти. Величезний вибір кольорів, цікаві варіанти підсвічування, можливість надрукувати на полотні фото улюбленого супергероя дитини та реалізувати незвичайні дизайнерські задумки — все це дозволяє максимально індивідуалізувати інтер’єр кімнати та зробити її втіленням дитячої мрії.

Невеликі та великі приміщення

Глянцева натяжна стеля у передпокої

Глянцева натяжна стеля у передпокої

Оптимальним рішенням глянцева натяжна стеля також буде для невеликих приміщень з мінімальним доступом природного світла або без нього, таких як коридор, передпокій, комора, вбиральня та інших. Він візуально зробить таке приміщення більш просторим і додасть світла.

При цьому натяжна стеля з полотна глянсової фактури, завдяки дзеркальному блиску, здатності відбивати і розсіювати світло, відмінно виглядатиме і у великих приміщеннях по типу вітальні або їдальні.

Комерційні приміщення

Глянцева натяжна стеля у комерційному приміщенні

Глянцева натяжна стеля у комерційному приміщенні

Для комерційних приміщень — особливо тих, де необхідно створити певний настрій та обстановку (урочисту або, навпаки, стримано-строгу), зробити їх більш ошатними, вразити і досягти wow-ефекту, — глянцеві натяжні стелі будуть незамінними.

Їм часто віддають перевагу в:

Все частіше натяжні стелі з глянсовою поверхнею встановлюють у готелях — вони чудово виглядають у зоні ресепшн, в холах, лоббі, лаунж-зонах, коридорах та інших приміщеннях загального користування.

Широка гама кольорів і відтінків, різноманіття варіантів освітлення і підсвічування та їх комбінації, великий вибір профілів, за допомогою яких можна створювати різні форми, — все це додає складності простору, дозволяє втілювати будь-які ідеї та вирішувати завдання різної складності.

Глянцеві ПВХ-полотна також можна використовувати для обробки стін — наприклад, за допомогою фотодруку нанести логотип або іншу фірмову символіку, оформити приміщення у кольорах бренду тощо. До того ж, при необхідності їх набагато простіше замінити, ніж гіпсокартон.

Останнім часом глянсові полотна все частіше використовують для оформлення фотозон — наприклад, на весіллях та інших урочистостях та святах: це красиво, ошатно та бюджетно.

Як доглядати за глянцевою натяжною стелею

Догляд за глянцевою натяжною стелею

Догляд за глянцевою натяжною стелею

Полівінілхлоридне полотно, з якого виготовляються натяжні стелі, у тому числі глянцевої фактури, має антистатичну властивість, тобто не притягує пил, тому не потребує частого догляду. Тим не менш, щоб глянцева стеля не втрачала свій фірмовий блиск і якомога довше зберігала привабливий зовнішній вигляд, доглядати за нею необхідно трохи частіше, ніж за сатиновою або матовою. Зазвичай достатньо протирати полотно раз на півроку, у випадку з кухнею — можливо, раз на три-чотири місяці.

Для прибирання бажано використовувати м’який матеріал, щоб не пошкодити покриття; оптимальним вибором будуть серветки з мікрофібри чи фланелі. Залежно від ступеня забруднення, протирати глянцеву натяжну стелю можна сухою або вологою ганчірочкою.

При вологому прибиранні можна використовувати просто чисту теплу воду, мильний розчин або миючі засоби — звичайні або спеціалізовані, головне, щоб вони не містили абразивів, кислот та інших агресивних речовин, які можуть зашкодити структурі полотна.

Протирати натяжну стелю з глянсовою поверхнею потрібно акуратно, без сильного натиску, зводячи механічну дію до мінімуму. Бажано перед збиранням зняти з рук будь-які прикраси — кільця, браслети та ін. — щоб уникнути пошкодження полотна. Також потрібно бути обережним, якщо у вас загострений манікюр.

Поширені запитання (FAQ)

Які плюси є у глянцевої натяжної стелі?

Перш за все, така стеля хороша своєю здатністю, що відображає, завдяки якій приміщення може візуально збільшуватися, додаючи світло, об’єм і глибину. Серед інших переваг натяжних стель із глянсових ПВХ-полотен — широкий вибір кольорів та відтінків, цікаві варіанти підсвічування, можливість створювати оригінальні стельові конструкції, у тому числі багаторівневі, для будь-яких інтер’єрів.

Яка вартість глянсової натяжної стелі?

Загалом натяжні стелі глянсової фактури обходяться дорожче матових і сатинових, але незначно. Підсумкова ціна залежить від безлічі параметрів, серед яких площа приміщення, його геометрія, кількість кутів, ширина полотна, вид профілю, наявність ніш для штор, тип і кількість освітлювальних приладів та ін.

Кінцева вартість глянсової натяжної стелі буде відома після того, як фахівці компанії «Домівка» зроблять заміри вашого приміщення та на основі ваших побажань розроблять дизайнерський проект. Зорієнтуватися в ціні допоможуть наші консультанти, зв’язатися з якими можна за телефонами: +380 (99) 459-18-13, +380 (93) 807-61-69.

Яка натяжна стеля краще — глянсова чи матова?

Така постановка питання некоректна. І ті, і інші хороші по-своєму.

Скільки часу займає встановлення глянсової натяжної стелі?

Це залежить від площі кімнати, кількості кутів та складності дизайну. У невеликих приміщеннях на кшталт санвузла, коридору або вбиральні натяжне полотно монтується за пару годин, на його встановлення в кухні може піти три години, в кімнатах більшої площі — спальні, вітальні — до п’яти-шостій години.

У середньому натяжна стеля з ПВХ-полотна з глянсовою поверхнею монтується трохи довше, ніж стелі сатинової або матової фактури — насамперед, через необхідність краще прогріти плівку.

Які натяжні стелі менш токсичні — глянсові чи матові?

Насправді ті, й інші абсолютно безпечні для здоров’я. Принаймні, ПВХ-полотна, які використовує у своїй роботі компанія «Домівка», обов’язково проходять сертифікацію, що підтверджує їхню безпеку, та дозволені для використання у будь-яких приміщеннях, навіть у дитячих кімнатах та медзакладах.

Як правильно мити глянцеву натяжну стелю?

Головне правило: використовувати серветки з м’якого, делікатного матеріалу на кшталт мікрофібри або фланелі, застосовувати миючі засоби, що щадять (без абразивних частинок і агресивних речовин) і мінімізувати механічну дію.

Зведена інформація

Вид натяжної стелі Стеля з ПВХ-полотна (плівкова)
Фактура Глянцева
Колір Більше ста відтінків
Ширина рулону Від 3,2 до 5 метрів
Фотодрук Екосольвентний та УФ-друк
Система кріплення Гарпунна, безщелева
Водонепроникність так
Багаторівневі конструкції так
Гарантійний термін 10 років
Реальний термін експлуатації До 20 років