Парящі натяжні стелі
Натяжна стеля, що парить, — один з найоригінальніших і незвичайних способів оформлення стельового простору. Свою назву він отримав через особливості конструкції, завдяки яким при включеному світлі здається, що стеля не торкається стін, а ніби парить у повітрі. Така ілюзія створюється за рахунок використання спеціального профілю із вмонтованою по периметру світлодіодною стрічкою.
Парящі натяжні стелі останнім часом стали надзвичайно популярними, і не лише завдяки своїй оригінальності. Вони підходять для будь-яких приміщень — від санвузла до вітальні, легко вписуються в більшість інтер’єрних стилів, надаючи їм унікальності, добре виглядають з полотнами різних фактур і поєднуються з різними типами освітлення. І при цьому практичні: досить прості у догляді, довговічні та встановлюються протягом одного робочого дня.
Зміст
Згорнути РозгорнутиЩо являє собою паряща натяжна стеля
Стеля, що парить, — це конструкція, що складається з трьох основних елементів:
- спеціального монтажного профілю, що фіксує натяжне полотно на певній відстані від стіни, створюючи між ними невеликий зазор;
- світлодіодної стрічки, що пролягає всередині нього;
- самого полотна.
LED-стрічка при цьому прикривається напівпрозорою накладкою з полікарбонату, завдяки якій світло м’яко розсіюється по периметру приміщення, створюючи цей ефект паріння — стеля здається невагомою. Коли ж світло вимкнене, стеля, що парить, стає схожим на натяжну стелю з тіньовим примиканням, не менш оригінальна і актуальна.
Світлодіодна стрічка, що використовується в натяжних конструкціях, що парять, може бути різної потужності і колірної температури — теплої, холодної або нейтральної.
- Холодний колір підсвічування зазвичай вибирають для коридорів, передпокоїв, офісів.
- Там же, де потрібно створити затишок та особливу атмосферу, наприклад, у спальні чи вітальні, віддають перевагу теплому кольору.
- Підсвічування нейтрального кольору універсальне.
Крім того, в стелях, що парять, можна використовувати світлодіодну стрічку RGB, яка має здатність змінювати кольори. Це відмінний варіант для дитячих та ігрових кімнат.
Підсвічування натяжної стелі, що парить, може бути декоративною або служити основним джерелом світла. Наприклад, у невеликих приміщеннях, таких як санвузол, коридор, вбиральня, її може бути достатньо.
У дитячій кімнаті стельове підсвічування може виконувати функцію нічника.
Але в кімнатах більшої площі обійтися тільки їй навряд чи вдасться. Як основне освітлення можна використовувати люстри або точкові світильники.
Добре виглядають на широких натяжних стелях світлові лінії — з їх допомогою, крім іншого, можна зонувати приміщення.
Переваги парящих натяжних стель
Нижче наведено основні переваги парящих стель, які роблять їх привабливими для різних інтер’єрів.
Ефектний зовнішній вигляд
Натяжна стеля, що парить, виглядає оригінально і незвичайно. З увімкненим підсвічуванням здається, ніби він левітує в просторі кімнати, освітлюючи її м’яким світлом. А з вимкненим світлом зазор між полотном та стінами створює легку тінь, яка дає контраст та підкреслює геометрію приміщення; це робить натяжну стелю схожою на тіньовий.
Універсальність
Одна з головних переваг парящих стель полягає в тому, що при своїй незвичайності вони гармонійно вписуються в різні інтер’єрні стилі: як класичні, з масивними люстрами, декоративними панелями на стінах і громіздкими меблями, так і новомодні — мінімалістичні, лаконічні, авангардні.
Їх можна ставити в приміщеннях різної площі та призначення.
- Невеликим кімнатам паряща стеля візуально додасть об’єму.
- У ванній, наприклад, буде красиво підсвічувати кахель і дзеркала.
- Інтер’єру просторої вітальні додасть ошатності та індивідуальності.
- В спальні створить затишок та розслаблену атмосферу.
Натяжні парящі стелі гармонійні не тільки в житлових приміщеннях, але і комерційних. Їх часто встановлюють у ресторанах, кафе, салонах, бутіках, торгових та розважальних комплексах. Вони прикрашають простір та допомагають створити потрібний настрій. Особливо цікаво такі стелі виглядають у приміщеннях із нестандартною геометрією.
Варіативність
Парящі натяжні стелі можуть бути різної форми, кольору та фактури, мати один або кілька рівнів, складатися з окремих модулів.
Різноманітність варіантів освітлення
Світлодіодного підсвічування, яке є невід’ємною частиною конструкції натяжної стелі, що парить, найчастіше буває недостатньо: у більшості випадків воно використовується як другорядне джерело освітлення. У ролі основного може виступати люстра, розташована в центрі, точкові світильники, світлові лінії. Добре такі стелі виглядають із трековими системами. Вони також є чудовою основою для «зоряного неба».
Швидкість монтажу
В цілому, установка парящої натяжної стелі займає не набагато більше часу, ніж стандартної. Все залежить від площі приміщення, його геометрії, особливостей конструкції майбутньої стелі, зафіксованих у дизайн-проекті, та ін. У середньому паряща стеля встановлюється протягом одного робочого дня.
Крім того, як і всі натяжні стелі, парящі конструкції:
- дозволяють приховати нерівності, шорсткості та інші недосконалості базової стелі, а також сховати в стелі будь-які комунікації;
- прості у догляді. ПВХ-полотно не притягує пил, тому його досить раз на рік (трохи частіше або рідше — залежно від типу приміщення) протирати сухою або вологою тканиною без ворсу, не сильно натискаючи;
- довговічні. За умови використання якісних матеріалів і комплектуючих, грамотного монтажу та правильної експлуатації парящі стелі прослужать мінімум 10–15 років;
- стійкі до вологи та герметичні. При затопленні затримають воду, захистивши від псування стіни, меблі, техніку та інші елементи інтер’єру.
Як відбувається встановлення парящої натяжної стелі
Монтажні роботи під час встановлення цього виду натяжних стель включають кілька етапів.
Спочатку по периметру приміщення або в окремій частині (як передбачено дизайн-проектом) на відстані до п’яти сантиметрів від базової стелі до стін кріпиться спеціальний монтажний профіль. Після цього в одному з його пазів прокладається світлодіодна стрічка кольорової температури, яку вибрав клієнт.
На цьому ж етапі встановлюється блок живлення і, якщо була обрана стрічка RGB, здатна змінювати кольори, блок управління. Потім паз зі світлодіодною стрічкою закривається напівпрозорою вставкою, яка зробить освітлення по периметру кімнати менш контрастним. Саме завдяки м’якому світінню створюється ефект паріння стелі.
Фінальний етап — це встановлення самого натяжного ПВХ-полотна, колір і фактура якого заздалегідь узгоджуються із замовником та прописані в дизайн-проекті.
Зазвичай весь обсяг робіт зі встановлення натяжної парящої стелі в житловій кімнаті стандартної міської квартири фахівці монтажної бригади компанії «Домівка» виконують протягом одного робочого дня.
Поширені запитання (FAQ)
Що таке паряща натяжна стеля?
Це натяжна стеля, яка завдяки особливостям конструкції виглядає такою, що парить у повітрі. Такий ефект досягається використанням спеціального монтажного профілю з прокладеною всередині світлодіодною стрічкою. Вона закривається світлорозсіювальною накладкою — і при включеному світлі створюється ілюзія паріння. Стеля, що парить, може бути різної форми і кольору, мати один або кілька рівнів.
Скільки коштує натяжна паряща стеля?
Вартість стелі, що парить, залежить від площі і геометрії приміщення, в якому вона встановлюється, типу і метражу використовуваної світлодіодної стрічки, наявності додаткових джерел світла, їх виду і кількості, характеристик ПВХ-полотна (фактура, колір, ширина рулону), а також індивідуальних особливостей конструкції, обумовлених побажаннями замовника і зафіксованих в дизайн-проєкті.
Дізнатись орієнтовну ціну парящої натяжної стелі для вашого приміщення, а також задати всі питання, що цікавлять, ви можете, зв’язавшись з нашими менеджерами за телефоном: +380 (99) 459-18-13, +380 (93) 807-61-69, або відвідавши офіс в Івано-Франківську.
У чому різниця між парящою і тіньовою стелями?
Насправді вони багато в чому схожі. Для їх монтажу використовують спеціальні профілі, які створюють невеликий зазор між натяжним полотном і стінами. Тільки в конструкції стелі, що парить, цей зазор заповнює світлодіодна стрічка, яка при включеному світлі створює ілюзію паріння, а в тіньовому він залишається порожнім, утворюючи контрастну тінь по всьому периметру. Паряща натяжна стеля при вимкненому підсвічуванні виглядає як стеля з тіньовим примиканням.
Яка світлодіодна стрічка ставиться в парящу натяжну стелю?
Для натяжної стелі, що парить, можна використовувати світлодіодні стрічки різної потужності і колірної температури (з холодним, теплим або нейтральним світлом). Крім того, в них можна ставити кольорові моделі (RGB).
Компанія «Домівка» пропонує на вибір світлодіодні стрічки різних типів, виробників та цінових сегментів. Ви також можете самостійно купити стрічку, наші фахівці її встановлять, покажуть, де розташований блок живлення та розкажуть, що робити, якщо вона вийде з ладу. Однак наша гарантія на неї не діятиме, на відміну від інших матеріалів та комплектуючих.
Скільки висоти приміщення «з’їдає» паряща натяжна стеля?
Якщо мова про однорівневу стелю, що парить, вона забере не більше 5 сантиметрів висоти. Якщо багаторівневу, це буде залежати від особливостей дизайну; але такі конструкції зазвичай ставлять тільки в просторих приміщеннях з високими стелями.
Чи можна зробити парящу стелю у ванній?
Так, це буде виглядати стильно та красиво. Завдяки контурному підсвічуванню така стеля візуально додасть кімнаті об’єму і відмінно поєднуватиметься з дзеркалами, мармуром, кахлем. Для санвузла зазвичай вибирають холодний або нейтральний колір підсвічування.
Стеля, що парить, буває тільки однорівневою?
Ні, такі конструкції можуть складатися з двох і більше рівнів, зроблених із полотен різних фактур та кольорів. Підсвічування у цьому випадку часто встановлюється на стику рівнів. На різних ярусах можна використовувати LED-стрічку різних кольорів. Приміщення з багаторівневими стелями, що парять, виглядає незвично і ефектно.