Франківцю повернули субсидію, бо за помилки чиновників відповідає держава, – рішення суду

Мешканець Івано-Франківська відновив право на субсидію, якого він був позбавлений через рішення Департаменту соціальної політики міськвиконкому за начебто недостовірну інформацію в поданих документах. Суд вирішив, що за помилку в документах відповідають самі чиновники.

Про це йдеться в рішенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 травня 2020 року.

У своєму чоловік зазначив, що рішенням комісії з розгляду питань надання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, пільг для населення від 14.11.2019 року його позбавили субсидії та наказали повернення надміру нараховану (виплачену) житлову субсидію з 01.10.2018 року по  30.04.2019 року у сумі 6 994,87 грн.

Причиною стало те, що згідно поданих документів зять позивача перебував за кордоном понад 60 днів. Цю обставину доводила довідка Державної прикордонної служби.

Чинне законодавство дійсно передбачає вимогу відмовляти в наданні субсидії особам та членам їх сімей, які перебувають за кордоном понад два місяці. Однак суд нагадав відповідачу вимогу перевірити ймовірне набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення.

На думку суду, саме чиновники повинні були перевірити правдивість поданої інформації, допомогти у виправленні помилок заявника, а до припущення щодо навмисного спотворення інформації у заяві суд поставився скептично.

Європейський суд з прав людини зазначив, що принцип «належного урядування», як правило, не повинен перешкоджати державним органам виправляти випадкові помилки, навіть ті, причиною яких є їхня власна недбалість. А ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу, а помилки не можуть виправлятися коштом осіб, яких вони стосуються.

У підсумку суд залишив призначену та сплачену субсидію позивачу, а крім того стягнув з Департаменту соцполітики судові витрати.

 

Comments are closed.