Проект рішення виконавчого комітету “Про побудинкові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій”

Проект рішення виконавчого комітету “Про побудинкові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій“.

Тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі – тариф на послуги) є сукупною (загальною) вартістю надання таких послуг, розрахованою на основі економічно обґрунтованих планованих (нормативних) витрат з урахуванням планового прибутку та податку на додану вартість.

Зміна тарифів на послуги з утримання окремих будинків та прибудинкових територій у зв’язку зі зміною вимог нормативної бази, структури послуг, зростання рівня мінімальної заробітної плати та уточненням кількісних та якісних показників.

Діючі тарифи  на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій затверджені Рішенням № 842 від 27.12.2011р.

Частково нові тарифи затверджувались на будинки, у яких згідно з заявами мешканців будинків змінились кількісні показники для розрахунку тарифу, а саме внаслідок перемірювання прибудинкових територій уточнювалась площа території, яка обслуговується. Таке рішення прийнято виконавчим комітетом у березні 2015р. №169 від 27.03.2015р.

Необхідність зміни тарифів виникла у зв’язку із наступними чинниками:

-                Збільшення мінімальної зарплати. Станом на 01.10.2011р. мінімальна зарплата становила 985 грн., станом на 01.01.2016р. мінімальна зарплата становить 1378 грн., що на 39,9% більше ніж закладено в тариф.

-                Зміна ставки єдиного соціального внеску. З 01.01.2016 року внесені зміни в Податковий кодекс України, якими знижено ставку ЄСВ з 36.77% до 22%.

-                Зміна та уточнення структури та періодичності надання послуг. Структура та періодичність надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій уточнено, приведено у відповідність до чинного законодавства, до фактичної необхідності та можливості їх надання та скорочено деякі послуги Наприклад, відмовились від надання послуг з утримання конструктивних елементів в складі квартплати. Дана послуга буде надаватись поза тарифом по мірі необхідності та нараховуватись за кошторисами.

-                Зміна кількісних показників. З 2011 по 2015 рр. з балансу підприємства знято близько 700 будинків. Окрім того, проведено перемірювання прибудинкових територій в 237 будинках. Також уточнено площі сходових, наявність систем холодного, гарячого водопостачання та централізованого опалення.

-                Інфляція та погіршення економічної ситуації за період з 2011 по 2015рр. призвели до значного росту вартості розхідних матеріалів, палива,  та зміни розміру накладних витрат.

-                Середній новий тариф 2016 року 1,0937 грн. на 1 м.кв. Середній діючий тариф становить 0,7839 грн. на 1 м.кв. Середнє збільшення тарифу становить 0,31 грн., що складає 39,5%.

-                Максимальний діючий тариф дорівнює 1,5 грн. на 1 м.кв. площі, а максимальний тариф 2016р. – 1,70 грн на 1 м.кв. площі.

-                Мінімальний діючий тариф рівний 0,15 грн., мінімальний тариф 2016р. – 0,3699 грн.

-                У 19 будинку тариф на обслуговування зменшився в середньому на  9,9%  в основному, за рахунок уточнення площі прибудинкової території.

При цьому видатки на відшкодування втрат підприємств, що пов’язані із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що унеможливлює отримання прибутку, фінансуються за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

Встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво без відповідного відшкодування не допускається і може бути оскаржено в суді.

Усі зауваження і пропозиції фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань можуть бути направлені на адресу КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» - 76018, вул. Незалежності, 161, м. Івано-Франківськ або [email protected]