Класичні натяжні стелі (зі вставкою)

Класичними або стандартними вважаються натяжні стелі, змонтовані за допомогою гарпунної системи. На сьогоднішній день це найпоширеніший спосіб кріплення стельового полотна: його використовують у 80% випадків. Гарпунна система надзвичайно міцна, надійна, швидка в монтажі, забезпечує акуратний та естетичний зовнішній вигляд стелі, а також дозволяє при необхідності демонтувати вінілове полотно з подальшим його встановленням на місце.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Що таке гарпунна система монтажу
  2. Особливості монтажу натяжної стелі з гарпунним кріпленням
  3. Переваги та недоліки гарпунної системи монтаж
  4. Поширені запитання (FAQ)

Що таке гарпунна система монтажу

Ця монтажна система складається із трьох основних елементів.

Гарпун

Полотно викроюється на фабриці натяжних стель компанії ALTIOR

Полотно викроюється на фабриці натяжних стель компанії ALTIOR

Це елемент кріплення, форма і принцип фіксації якого нагадують наконечник гарпуна (звідси і назва методу). З його допомогою стельове полотно кріпиться в паз монтажного профілю. Гарпун є гнучкою пластиною, виготовленою з досить жорсткого, але еластичного пластику, яку приварюють до ПВХ-полотна по всьому периметру.

Полотно викроюється на фабриці натяжної стелі компанії ALTIOR за попередньо складеним кресленням. Його розмір буде приблизно на 5–15% менше розміру базової стелі, а вже під час монтажу полівінілхлоридна плівка в результаті нагрівання розтягнеться до потрібних параметрів. З цієї причини виміри приміщення та крій мають бути максимально точними. Якщо помилитись у менший бік, гарпуноподібний зачіп просто не дотягнеться до багету, якщо у більший — полотно стелі після остигання не дасть потрібного натягу і провисатиме.

Вінілове полотно здебільшого викроюється цілісним, з одного рулону. Стандартною сьогодні вважається ширина 3,2 метра, але в арсеналі компанії «Домівка» також є полотна різної фактури шириною 4 і 5 метрів. Якщо розміри майбутньої натяжної стелі перевищують ширину рулону, полотно зварюється з двох або більше відрізів. На місці стиків ледь помітні тонкі акуратні шви.

Після розкрою полотна на тій самій фабриці до нього приварюється гарпунна стрічка. На об’єкт доставляється стельове полотно потрібної форми, необхідних розмірів та з гарпуном.

Монтажний профіль (багет)

Монтажний профіль (багет)

Монтажний профіль (багет)

Профіль або багет — ще один важливий елемент гарпунної системи монтажу натяжних стель. Саме з його допомогою ПВХ-полотно кріпиться до стіни, або — рідше — до базової стелі. Усередині профілю є спеціальні виступи, за які фіксується гарпуноподібний зачіп. Багети бувають алюмінієвими (використовуються в переважній більшості випадків) та пластиковими; п-подібними та h-подібними.

Найчастіше монтажний профіль кріплять на стіни. За умови, що вони виготовлені з бетону, цегли, дерева, посиленого профілем гіпсокартону, металу, або покриті кахельною плиткою — тоді фіксація натяжної стелі буде надійною. Але якщо стіни з більш тендітного матеріалу, і кріпитися до них проблематично, тоді використовують спеціальні стельові багети.

Набагато рідше застосовуються з’єднувальні профілі. До них вдаються при встановленні натяжних стель у великих приміщеннях (площею понад 60 квадратних метрів), де є можливість провисання полотна під своєю вагою. Щоб цього уникнути, використовують потрібну кількість окремих полотен, які з’єднують у єдине ціле за допомогою спеціальних багетів.

Декоративна вставка

Біла декоративна вставка

Біла декоративна вставка

При гарпунному методі монтажу натяжних стель між полотном і стіною утворюється невелика шириною менше ніж півсантиметра щілина, яку для забезпечення естетичного вигляду всієї стельової конструкції закривають декоративною вставкою або накладкою.

Найчастіше використовуються накладки білого та чорного кольорів. Але за бажання можна підібрати декоративну вставку в колір стелі: останнім часом виробники значно розширили палітру, сьогодні вона представлена майже півсотнею кольорів.

Особливості монтажу натяжної стелі з гарпунним кріпленням

Монтаж натяжної стелі з гарпунним кріпленням

Монтаж натяжної стелі з гарпунним кріпленням

Процес встановлення натяжної стелі гарпунним методом починається з того, що по периметру приміщення фахівці монтують спеціальні профілі, прикріплюючи їх до стін або, якщо це неможливо, до стелі. В результаті виходить своєрідний «пояс» із багетів шириною близько трьох сантиметрів.

За допомогою теплової гармати кімната нагрівається до температури 50–60 °C. Це потрібно для того, щоб ПВХ-полотно стало м’яким та еластичним. Після цього його розтягують площею стелі, гарпун за допомогою шпателя заправляють в паз монтажного профілю і заклацують. Охолоджуючись, вінілова плівка стискається і натягується, міцно фіксуючись у системі кріплення. Сама стеля при цьому стає ідеально рівною і гладкою.

На фінальному етапі невеликий зазор між полотном і стіною, який виникає через конструктивні особливості монтажного профілю, по всьому периметру закривають гнучкою декоративною накладкою — класичною білою або в колір стелі.

Переваги та недоліки гарпунної системи монтажу

Цей спосіб встановлення натяжних стель широко використовується і надзвичайно популярний, оскільки має низку переконливих переваг.

Якість та надійність

Якість та надійністьголовні з них. Гарпунна система монтажу забезпечує максимально міцну фіксацію натяжного полотна у стінному багеті. За умови використання якісних матеріалів та комплектуючих, а також грамотної установки, стеля, змонтована гарпунним методом, не провисатиме і прослужить довгий час, зберігаючи привабливий зовнішній вигляд.

Швидкість монтажу

Швидкість монтажу — беззастережний плюс гарпунної системи

Швидкість монтажу — беззастережний плюс гарпунної системи

Швидкість монтажу — ще один беззастережний плюс цієї системи. Завдяки тому, що гарпун приварюється до ПВХ-полотна на фабриці відразу після його розкрою, безпосередньо на місці фахівцям залишається лише прикріпити стінові (або стельові) профілі та шпателем загнати в них гарпун, який надійно зафіксує натяжне полотно.

У середньому, встановлення натяжної стелі гарпунним способом займає на третину менше часу в порівнянні з іншими методами монтажу.

Відсутність ризику пошкодити полотно під час встановлення

Більшість методів кріплення натяжної стелі передбачають необхідність заправляти полотно в монтажний профіль, натискаючи на нього спеціальним шпателем/лопаткою. При цьому є можливість подряпати або проткнути вінілову плівку. При установці гарпунним способом фахівець натискає не на саме полотно, а на гарпун по його периметру, тому ризик пошкодити стелю повністю відсутній.

Естетичний зовнішній вигляд

Приклад натяжної стелі зі вставкою

Приклад натяжної стелі зі вставкою

Натяжна стеля зі вставкою, змонтована за допомогою гарпунної системи, виглядає красиво та акуратно. Завдяки хорошому натягу та міцній фіксації полотна, вона ідеально рівна і залишається такою протягом усього терміну служби.

Можливість зняти і знову поставити полотно

Можливість при необхідності зняти і знову поставити полотно — важлива перевага, яку дає лише гарпунний спосіб монтажу натяжних стель. Така потреба може виникнути, наприклад, при затопленні (полотно при цьому можна буде частково демонтувати, щоб злити воду і просушити, а потім встановити на місце), або при ремонті інженерних комунікацій, прихованих у стельовому просторі.

Демонтаж і повторний монтаж натяжної стелі повинні виконувати лише фахівці, в ідеалі — представники компанії, яка її встановлювала: так збережеться гарантія на саму стелю та монтажні роботи.

Недоліків у гарпунної системи кріплення натяжних стель немає. Єдиний аспект полягає в тому, що вона застосовується тільки для ПВХ-полотен. Тобто встановити тканинну натяжну стелю в такий спосіб неможливо.

Поширені запитання (FAQ)

Що таке класична натяжна стеля?

Коли говорять про класичну натяжну стелю, зазвичай мають на увазі стандартну однорівневу стелю з ПВХ-полотна матової, глянсової або сатинової фактури, змонтований за допомогою гарпунної системи. Такий спосіб кріплення забезпечує міцну фіксацію, акуратний зовнішній вигляд стелі та швидку установку. А ще дозволяє у разі потреби демонтувати стельове полотно і потім поставити його на місце. Стандартна натяжна стеля також приваблює прийнятною ціною.

У чому особливості гарпунної системи монтажу?

Головна особливість цього методу — в особливому кріпильному елементі, гарпуні, що формою нагадує наконечник однойменної зброї. Він має вигляд гнучкої пластикової стрічки, яка в заводських умовах приварюється по периметру попередньо розкроєного ПВХ-полотна. Цей гарпун потім заганяють усередину спеціального монтажного профілю, де він міцно кріпиться, надійно фіксуючи натяжне полотно.

Яке полотно використовується для стандартної натяжної стелі?

Гарпунна система монтажу працює тільки з ПВХ-полотнами. Вони, у свою чергу, бувають різної фактури (глянсової, матової, сатинової) та різних кольорів.

Щодо виробника, то вся полівінілхлоридна плівка, яка є сьогодні на ринку України, має китайське походження. При цьому деякі компанії-установники натяжної стелі вводять клієнтів в оману, запевняючи, що використовують полотна з Франції, Німеччини та інших країн Європи. Насправді європейською може бути лише реєстрація бренду, але саме виробництво знаходиться в Китаї. Втім, вінілова плівка для натяжних стель, зроблена в Китаї, як і будь-яка інша продукція, може бути різної якості: як посередньої, так і дуже високої.

Компанія «Домівка» використовує в роботі ПВХ-полотна MSD Premium, які зарекомендували себе з найкращого боку і вже багато років утримують лідируючі позиції на ринку. За співвідношенням якості та ціни на сьогодні це найкращий варіант.

Чи можна використовувати гарпунну систему для монтажу натяжних стель у приміщеннях великої площі?

Не просто можна, а й рекомендовано. Гарпунний метод справедливо вважається найнадійнішим, він забезпечує міцну фіксацію стелі в монтажному профілі, що зводить ризик провисання натяжної стелі в майбутньому до мінімуму.

Чи потрібно виносити меблі перед встановленням стелі гарпунним способом?

Меблі та техніку можна не виносити з приміщення, але лише за умови, що вони не заважатимуть монтажним роботам. Так, наприклад, шафу, відстань від якої до стелі становить 0,7 метра і більше, можна не відсувати від стіни. Якщо менше, доведеться перемістити її в центр кімнати, попередньо звільнивши від речей, щоб мінімізувати ризик пошкодження покриття для підлоги.

А ось рослини та цінні предмети інтер’єру, на стан яких може негативно вплинути висока температура (під час встановлення натяжної стелі приміщення за допомогою теплової гармати нагрівається до температури 50–60 °C), краще винести з кімнати.

Чи можна зняти і потім поставити натяжну стелю назад?

Так, якщо вона була змонтована гарпунним способом. Тільки цей спосіб кріплення передбачає можливість демонтувати натяжне полотно з наступним встановленням на місце. Така необхідність може виникнути, наприклад, щоб злити воду після затоплення або відремонтувати комунікації, які приховані в просторі між основною і натяжною стелею.