Яка організація — така й циркуляція

У п’ятиповерхівці на вулиці Карпатській, 6 мешкає 90 власників квартир. У багатьох з них — тих, хто не зміг з тих чи інших причин обладнати у своєму помешканні бойлери — вже два сезони немає гарячого водопостачання. Головно йдеться про квартири людей похилого віку, хворих чи самотніх. Дехто за два роки вже собі ноги пооббивав об пороги чиновників, проте й досі проблему не розв’язано. Бо, на наш погляд, ті, хто мав би її розв’язувати, не роблять жодних конкретних дієвих порухів, а займаються «просвітницькою» роботою серед користувачів послугами.

Не маю сили носити окріп баняками…

Самотній пенсіонерці Лідії БЕЗПАЛЬКО вже 85 років, проте жінка вимушена через «Галичину» нагадувати департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою виконкому Івано-Франківської міської ради, який встановив причину відсутності гарячого водопостачання — відсутність циркуляційної лінії, що у будинку №6 на вулиці Карпатській нема ОСББ, тож їх управителем є КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» («МІУК»).

— Куди я лише не телефонувала! — каже Лідія БЕЗПАЛЬКО. — Щонайперше — в «МІУК», бо у нас нема ні ОСББ, ні будинкового управління — нічого нема. Але упродовж року проблему лише забалакували, киваючи один на одного. Була я і у міського голови Руслана Марцінківа. Дуже гречно прийняли заяву. А відповіли так, що ту відповідь можна пришпилити до Харкова, Львова чи деінде. Понавиписували мені постанови. Навіть не знають, що у нас нема ОСББ. Тож з їхньої відповіді я нічого не довідалася. За ті півтора року люди вже понаставляли собі бойлери, а старші, самотні чи хворі не можуть собі зарадити. Бо пенсія невелика, а треба заплатити всі платежі. Чимало моїх сусідів також потерпає без гарячого водопостачання. Тим, хто надсилає нам такі відповіді, я б порадила відповідально ставитися до своєї роботи і вирішувати проблеми, а не займатися відписками. Для мене один вихід — гаряче водопостачання. Бо з моїми хворобами інший варіант мені не підходить і носити окріп баняками не маю сили.

Доля проблеми — у співучасті з «МІУК»

Це дуже добре, що минулого року департамент житлової, комунальної політики та благоустрою виконкому міської ради зреагував на звернення пенсіонерки Лідії Безпалько, розглянув і з’ясував, що «причиною відсутності гарячої води у вказаному будинку є відсутність циркуляційної лінії». і що з того? Чи стала від такої інформації теплішою вода у помешканні самотньої жінки похилого віку? Ні, новий сезон — старі проблеми.

Зрозуміло, що департаменту простіше спілкуватися з керівництвом ОСББ чи управляючих компаній і складніше — осібно з користувачами послуг. Тож ми спробували проаналізувати, що мала б чинити після такої відповіді-поради департаменту самотня літня жінка з квартири №25 на вулиці Карпатській, яка взимку навіть за межі помешкання не виходить.

Виглядає, що в департаменті житлової, комунальної політики та благоустрою міськвиконкому дуже слабо уявляють собі адресата-співрозмовника, якому надіслали листа. Тому що у тій відповіді ні нам, ні користувачці послугами не вдалося знайти бодай натяк на конкретне розв’язання проблеми. Складається враження, що чиновники спілкуються не з конкретною особою, яку треба не лише «просвітити» стосовно Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», а й передусім — підказати покроковий шлях вирішення проблеми. Тож навіщо розказувати жінці про управління, обов’язки і права співвласників багатоквартирного будинку, якщо, з її слів, на Карпатській, 6 нема ОСББ? Яким чином старенька і немічна жінка, якій вже 85 років (перепрошую читачів за такий неодноразовий наголос) може зробити наступний крок на пораду департаменту, якщо в тому числі йдеться про всіх мешканців загалом: «…Для проведення робіт по відновленню циркуляційної лінії гарячого водопостачання у будинку №6 на вул. Карпатській м е ш к а н- ц я м (виділення наше. — І. Л.) необхідно надати управителю КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» (вул. Незалежності,16) належно оформлений протокол зборів співвласників про підтримку пайової участі у виконанні робіт». Якщо розв’язання проблеми з циркуляцією гарячої води залежить від того, чи захочуть співвласники увійти в пай з КП «МІУК», то при чім тут користувачка послугами Лідія Безпалько? На наш погляд, управляюча компанія і є для того, щоб інвестувати і управляти, а ще — радити людям, як зорганізуватися для спільного розв’язання проблем щодо утримання, експлуатації, реконструкції, поточного ремонту багатоквартирного будинку і т. д.

Таких мешканців — стареньких, самотніх, хворих, немічних, злиденних у будинку №6 на вулиці Карпатській чимало. І залишати розв’язання їх проблем на самоплив чи по-менторськи повчати витягами із законів — не християнська чеснота.

А Лідія Безпалько, показуючи нам мудрезну відповідь з департаменту, з почуттям гумору говорить: «Яка організація — така й циркуляція».

Ігор Лазоришин, “Галичина”, 20 лютого 2018 року
 

Comments are closed.