Кому роздає гроші МІУК: Спростування

Комунальне підприємство Івано-Франківської міської ради «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» ознайомилось з публікацією «Чи проходять непрозорі закупівлі у «прозорому» КП, або Кому роздає гроші МІУК».

Керівництво підприємства висловлює глибоку вдячність автору та редакції за увагу до роботи МІУК. Втім, окремі твердження є хибними і були б легко спростовані, якби редакція вважала за потрібне звернутися до посадових осіб підприємства за коментарем.

Зокрема мова йде про п’ять договорів, які начебто проведені без процедури електронних закупівель.

Так, підприємством у 2016 році було укладено договори на виконання капітальних ремонтів готелю «Бандерштадт» за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Є.Коновальця, 264а (благоустрою території та ремонту приміщень) з ТОВ «Карпатська будівельна компанія». Рішення сесії міської ради від 22.12.2016р. № 359-9, яке зобов’язує комунальні підприємства міста до проведення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість предмета яких перевищує та дорівнює 50,0 тис.грн., набрало чинності 22 грудня 2016 року. Проте воно, за загальним принципом права, не поширюється до правовідносин, що виникли до моменту вступу рішення в дію.

Ще три договори, згадані в публікації як такі, що проведені без відповідних конкурсних процедур, насправді пройшли повний цикл електронних торгів. Що легко побачити на сайті системи ProZorro.
Допорогові електронні закупівлі на роботи із благоустрою прибудинкової території за адресами вул. Незалежності, 152 та 152 А, двічі оголошувались 26-27 жовтня 2017 року та 6 листопада 2017 року. Проте через відсутність учасників торги двічі не відбулися.

Торги на ремонт покрівлі рулонними матеріалами за адресою вул. В.Стуса, 13, під’їзд 3 двічі оголошувались 22 вересня 2017 року та 3 жовтня 2017 року, і також двічі не відбулися у зв’язку із відсутністю пропозицій учасників.

Відповідно до норм Закону України «Про публічні закупівлі» переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Тож саме у відповідності до вимог закону підприємством і було укладено відповідні договори. При цьому, звертаємо увагу, що підрядниками за даними роботами стали підприємства, які не увійшли в список «лояльних».
Судження редакції щодо причин начебто лояльного ставлення підприємства до окремих підрядників є очевидно оціночними та такими, що не відповідають реальності. Бо ж навряд чи можна вважати причиною перемоги у публічних закупівлях факт того, що керівник однієї з підрядних організацій балотувався на виборах до Надвірнянської районної ради від БПП «Солідарність», керівник другої був раніше депутатом райради від «Свободи», а син керівника третьої – прокурором Богородчанської прокуратури.

Водночас абсолютно справедливою є згадка про те, що саме КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» кілька разів було визнане як одне з найпрозоріших комунальних підприємств не лише міста, але й Західної України. Висловлюємо впевненість, що в такому ключі, та під пильним контролем громади та преси і буде продовжена наша робота надалі.

Прес-служба КП “МІУК“
 

Comments are closed.