Гнила спадщина. «Проф-Сервіс» планує, а жителі на Симоненка, 11 нарікають

Після того, як в Івано-Франківську замість одного комунального підприємства — «Муніципальної інвестиційної управляючої компанії» з’явилося до двох десятків нових надавачів послуг з обслуговування житлового сектору зі старим комунальним спадком, їхні відносини з користувачами послуг лише почали налагоджуватися. На початку цього року до «Галичини» зі скаргою на комунальні проблеми звернулися деякі мешканці будинку №11 на вул. Василя Симоненка в Івано-Франківську, який з вересня минулого року перебуває на обслуговуванні ТзОВ «Управляюча компанія «Проф-Сервіс». А зі свого боку це товариство інформує, спираючись на вже виконані обсяги комунальних робіт, що про всі недоліки в будинку на вулиці Василя Симоненка, 11 знає і навіть за кілька місяців роботи вже значну частину з них усунуло, а решту теж зобов’язується ліквідувати.

Тож «Галичина» взялася з’ясувати, чия правда правдивіша.

Очима «Проф-Сервіс»

До вересня 2016 року будинок №11 на вул. Василя Симоненка в обласному центрі був на обслуговуванні КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія», а нині, повторимо, послуги з управління нерухомим майном багатоповерхівки надає ТзОВ «Управляюча компанія «Проф-Сервіс». із нещодавнього інтернет-звернення ТзОВ до мешканців будинку виглядає, що за короткий час компанія чітко проаналізувала стан будинку і знає всі його «серйозні недоліки». З-поміж яких є й такі: недосконала дренажна система — причина підтоплення підвальних приміщень; трубопроводи холодної і гарячої води, опалення, каналізація та запірна арматура перебувають у незадовільному стані; віддушини підвалу не підготовлено до осінньо-зимового сезону; входи в підвали захаращені, нема підвального освітлення, а у під’їздах і на сходових клітках — хаотичне; прибудинкова територія не відповідає архітектурним і санітарним вимогам і т. д. Чимало з означеного, як кажуть в управляючій компанії, вже полагоджено, а решту буде усунуто.

«Проф-Сервіс» називає і такі виправлені недоліки: полагоджено мережу освітлення і відпомповано воду з підвальних приміщень; відремонтовано (встановлено нові) водоканалізаційні трубопроводи; свого часу викрадені і розбиті, а також діряві каналізаційні труби, через які затоплювало підвали і під’їзди наповнював сморід, відновлено; відрегульовано теплові мережі та замінено в них непридатні елементи; для збереження тепла виготовлено і встановлено щити підвальних віддушин і т. д.

А серед заходів, які поліпшили б умови проживання у будинку, «Проф-Сервіс» пропонує виконати низку робіт, які потребують висновків спеціалістів та встановлення й погодження з людьми відповідних кошторисів.

Коли читаєш інформацію управляючої компанії, то все виглядає досить обнадійливо. Тож чому б’ють на сполох жителі?

Слухай, нюхай і дивись…

Як на нас, то справні платники і не мали б особливо перейматися, хто обслуговує їхній будинок — ЖЕК, КП «ЄРЦ», КП «МіУК» чи УК «ТзОВ «Проф-Сервіс», а головно — як. Проте, на думку мешканців будинку №11 на вул. В. Симоненка, з приходом нової управляючої компанії очікуваних і помітних змін в якості обслуговування наразі ще не відбулося. Зокрема, мешканці п’ятиповерхівки Віра Наумова, Любомир Михайлюк та Ольга Павлів озвучили те, на що скаржиться у письмовому зверненні ще з десяток інших жителів:

— Наш 60-квартирний будинок цього року — ювіляр, бо зведено його ще 30 років тому. Але упродовж усього цього часу жодного капітального ремонту, зокрема і заміни трубопровідних мереж, ніхто не робив, хіба лише латали «діри». До речі, в квартирі №2 майже місяць тому стався прорив гарячої води на стояку. Приїхали і замінили трубу. Та якби вона не була під’єднана до інших квартир,  то годі було б дочекатися полагодження. Але, як підсумок, у всіх кімнатах паркетна підлога здулася, а допомоги нема. Влітку ми не можемо відкрити вікно не лише через сморід, а й через комарів.  Діти мають алергію від укусів. Вже минуло чотири місяці, як наш будинок обслуговує приватна фірма «Проф-Сервіс», але надання належних послуг ми не зауважили. Замість того, щоб прибирати прибудинкову територію двічі на тиждень, її прибирають чи не двічі на місяць. А про прибирання під’їздів у вересні і жовтні краще промовчати.

З листопада вже раз на тиждень чоловік прибирає, але приходить під вечір. То однаково, що вимкнути світло і підмітати хату. А в снігопади люди все робили самотужки — жодної допомоги від обслуговуючої компанії не дочекалися. Зате платіжки в двері засовують справно. Ми розуміємо, що за кілька місяців важко щось змінити, але констатуємо, що жодних змін на краще в обслуговуванні нашого будинку мешканці не відчули. Якщо «Проф-Сервіс» щось і зробив доброго за час свого керування, то через брак інформації мало хто про це знає. Люди ж не полізуть у темні й захаращені підвали дивитися, поміняні труби чи ні. Входи до підвальних приміщень — нарозтвір, оголені електричні дроти, жахливий безлад і антисанітарія — страшно і небезпечно заходити. Хочемо, щоб нова компанія виконувала означені послуги доброякісно. Чому нова управляюча компанія не прийняла будинок належно в обслуговування від попереднього комунального підприємства? Ми ж їм платили за послуги за вищими тарифами, ніж тепер, а ще ж їх фінансував і міський бюджет.

* * *

…Почуте — не дивина, бо за кілька місяців жодна управляюча компанія, образно кажучи, світ не переверне. Але й багато галасу — недаремно. Бо найгірше — починати свої відносини з користувачами послуг з інформаційного крутійства чи прибріхування. Адже і до слів: «полагоджено мережу освітлення в підвальних приміщеннях», і до звіту, що «вчасно відкачана вода з підвалу будинку», треба обов’язково додати слово «частково». Бо з першого під’їзду, насиченого каналізаційним смородом, неможливо до підвалу зайти — вода до кісточок, і освітлення у тих підвальних приміщеннях, які ми оглянули на 11 січня, не було. А щити підвальних віддушин, про які з такою ейфорією зазначає «Проф-Сервіс», схожі на затички до тих віконець у стайнях, через які непутящий разда викидає гній. На наш погляд, некоректно говорити і про те, що «прибудинкова територія прибирається, проводиться підмітання, вологе прибирання сходових кліток, площадок». Бо люди свідчать інше. і наше дослідження — також.

Сергій ШЕШУРЯК, директор ТзОВ «Управляюча компанія «Проф-Сервіс»:

— Ми, як і мешканці будинку, хочемо щось змінити на краще у наданні послуг. і в будинку №11 на вулиці Василя Симоненка вже зроблено чимало. До речі, ми проаналізували причини постійного затоплення підвалів і поверхневими водами через недолугу дренажну систему, і підземною річечкою, яка протікає з боку 63-го котельно-зварювального заводу, обстежили прибудинкову територію тощо. Тож добре знаємо проблеми цього будинку. Компанія вже відновила каналізаційну систему в підвалі, щоб не було смороду, і теплоізолювала труби. Три дні ми відкачували воду. Та затоплення відбувається систематично, і вже не перший рік. Так, у підвалах брудно. Але ми домовилися з мешканцями, що разом будемо очищати підвальні приміщення від захаращення.

Освітлення зробили лише в одному вузлі у третьому під’їзді, а у всіх підвальних приміщеннях — зробимо згодом. Ми вже описали і придбали все необхідне електрообладнання. Навісимо належні замки на двері в підвали. Спочатку в нас було дуже багато охочих прибирати прибудинкову територію. Але двірники відтак часто відмовлялися, попрацювавши кілька днів. Чому? Навіть самі двірники не кажуть. Є інформація, що хтось на них тисне. Розумієте, зробити все досконало — означає провести капітальний ремонт, а він дороговартісний. Наразі ж ми все робимо своїми силами, зважаючи на запропоновану мешканцям квартплату.

— А чому ваша приватна фірма, приймаючи в обслуговування згаданий будинок, щонайперше не зобов’язала свого комунального попередника — «МіУК» не залишати вам такий комунальний спадок?

— Ми їх листовно просили. Але хто таке зробить? Звичайно, що ніхто. Як тільки вони дізналися, що будинок на Симоненка, 11 від’єднують від КП «МіУК», то й самі поспішили від’єднатися.

Галичина, 24 січня 2017 року