«ЄРЦ» не збиратиме плату за паркування на прибудинкових територіях Івано-Франківська

На останньому засіданні Івано-Франківський виконком проголосував за внесення на розгляд сесії міськради проекту рішення «Про рух та паркування приватного транспорту в житлових зонах м. Івано-Франківська».
Хоча, за пропозицією директора КП «Єдиний розрахунковий центр» Вадима Войтика, сесія розглядатиме проект зі значними правками, -повідомляє кореспондент “Бліц-Інфо”.

Як зауважив Вадим Войтик на захист даного проекту, сьогодні в Івано-Франківську є багато неврегульованих питань, що стосуються руху та паркування авто у житлових зонах.

«Одні бажають обмежити будь-який рух автотранспорту в межах прибудинкових територій. Натомість бажання автовласників – облаштувати собі місця для паркування поряд з будинком. І звернень такого змісту багато. Тому, з цього приводу на засіданні з комісії з питань безпеки руху розглядалося різні варіації – перекриття в’їзду, обмеження та інші. Та кожного разу комісія приймала рішення практично ґрунтуючись на власних відчуттях, ніж на конкретних аргументах. І підхід не є унормованим», – зауважив пан Войтик.

На думку директора «ЄРЦ», запропонований проект рішення допоможе врегулювати ці проблемні питання.

Крім того, за пропозицією Вадима Войтика, з документу вилучили пункт, що передбачав за рішенням мешканців встановлювати певну плату.

«Така практика вже існує в Україні в приватних об’єднаннях. Але, не в комунальних організаціях. Тому, щоб зразу зняти всі питання і зрозуміти, що наразі мова не йде про отримання будь-яких додаткових коштів. Щоб не зловживати з цього приводу, пропоную відкласти це на майбутнє і вилучити даний пункт. А також замінити у проекті «паркування» на «стоянка», – запропонував керівник «ЄРЦ».

З пропозиціями пана Войтика всі члени виконкому погодились та проголосували за даний проект рішення.

Загалом проект передбачає паркування транспортних засобів на прибудинкових територіях проводити з дотриманням правил благоустрою та вимог правил дорожнього руху.

Зокрема, заборонити паркування у випадку, якщо:

транспорт перешкоджає проїзду до будинку чи сміттєвого майданчика спецтранспорту, безпосередньо перед входом до під’їзду житлового будинку, ближче ніж за 10 метрів до дверей нежитлових приміщень, заборонений заїзд на відокремлений бордюром тротуар прибудинкової території, перебування вантажного транспорту дозволеною масою 3,5 т, за винятком короткочасного в’їзду для завантаження і вивантаження, несправних та аварійних транспортних засобів на термін більше 10 днів. Також на зелених зонах, пішохідних доріжках та дитячих чи спортивних майданчиках.

У житловій зоні пропонують заборонити паркування у випадках:

стоянки транспортного засобу з включеним двигуном більше ніж на 15хвилин, резервування місць для паркування шляхом встановлення блокуючих пристроїв без ухвали власників. А також під час зовнішньої мийки, протирання, ремонту та чищення транспортних засобів, зміни і доливки мастил.

Бліц-Інфо, 20 листопада 2013 р.