У МІУКу поділилися досвідом роботи у сфері житлово-комунального господарства

19 квітня у приміщенні комунального підприємства “Муніципальна інвестиційна управляюча компанія” відбулася частина практикуму “Законодавчі зміни у сфері житлово-комунального господарства та їх практичне застосування. Реформування сфери житлово-комунального господарства”.

На заході були присутні представники прогресивних прикарпатських ОТГ, міст обласного значення та районних центрів, які працюють у сфері ЖКГ.

Виконавчий директор Івано-Франківського РВ ВАОМС “Асоціація міст України” Юрій Стефанчук повідомив, що метою події є обмін досвідом. У КП “МІУК” завітали тому, що воно, разом з іншими комунальними підприємствами, створює обличчя міста.

Привітав присутніх перший заступник міського голови Микола Вітенко. Він зауважив, що Івано-Франківськ одним з першим почав реалізовувати реформу у житлово-комунальній сфері. Тут з 9 ЖЕО, які працювали неефективно, утворили управляючу компанію. У 2012 році розділили функції управління, прийняли диференційовані тарифи, вивели з квартплати нарахування за поточний ремонт. Також у місті затвердили дві програми щодо модернізації житлового фонду та ремонту прибудинкових територій. Тут працюють в енергозберігаючій сфері, співпрацюють з НЕФКО, утеплюють освітні заклади, нещодавно відкрили котельні на вулицях Тролейбусній та Військових Ветеранів. Також активно ремонтують дахи та доводять до ладу прибудинкові території.

“Нам вдалось багато чого зробити. Люди мають чіткий алгоритм дій, є можливість співфінансування”, – прокоментував він.

Директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак нагадав, що віднедавна працює біогазова установка на полігоні у Рибному та незабаром запрацює сортувальна лінія. КП “Міськсвітло” успішно реалізовує чимало енергозберігаючих заходів. Департамент ж значну увагу приділяє доступності, організації безпеки руху, правильним підходам до планування громадського простору. В обласному центрі облаштовують велодоріжки, намагаються покращити роботу громадського транспорту тощо.

“МІУК – перша реформа, яку ми впроваджували у комунальній сфері і яка успішно функціонує. Зараз йде боротьба за споживача, за будинки, кожен старається надавати якісні послуги за меншими тарифами”, – прокоментував головний комунальник міста.

З учасниками практикуму поспілкувався заступник директора КП “МІУК” Олександр Качанко, який працює у сфері ЖКГ з 2012 року. Він наголосив на потрібності закону “Про житлово-комунальні послуги”, який мають прийняти цьогоріч у червні.

“Ми прийшли до некомуністичного поняття управитель, який колись називали балансоутримувачем. Була незрозумілість на законодавчому рівні, хто за що відповідає. Тепер буде тільки управитель”, – сказав він.

“У нас реформа проведена до вступу у дію закону. У нас є тільки управлінський персонал, який замовляє послуги у приватних підприємців. Якщо зараз тарифи затверджує виконком, після червня їх визначатимуть спільно управитель і мешканці”, – додав Качанко.

На його думку, важливо спілкуватися із мешканцями, які не завжди розуміють, що це вони є співвласниками будинку. Наприклад, жителі 1 поверху не усвідомлюють, чому мають долучитися до ремонту даху, зате це розуміють мешканці 9 поверху. Те ж з підвалами.

“Проблема ЖЕКів – не було розуміння, що робити. У нас є інженерна служба, система візуальних оглядів. Фахівці приходять на об’єкт, описують, що треба зробити та говорять це людям, а вони вирішують. Примусівки жеківської нема”, – розповів працівник МІУКу.

Присутнім розповіли, що у підприємстві робочі функції виконує підрядник, якого обирать на відкритому конкурсі, а інтелектуальну роботу – інженери, бухгалтери, юристи, працівники відділу звернень. Роботу підрядників перевіряють, тому за неякісно надані послуги мешканці кошти не платять.

Після дискусії учасники практикуму вирушили на комунальні підприємства “Івано-Франківськтеплокомуненерго” та “Івано-Франківськводоекотехпром”.

Захід відбувся у рамках проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізовує Асоціація міст України за підтримки USAID”.

Прес-служба КП “МІУК“

 

Comments are closed.