У франківських будинках перевіряють та чистять димвентканали

У будинках, які обслуговує комунальне підприємство «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія», перевіряють димові та вентиляційні канали.

Наприклад, минулого тижня їх обстежували за адресами – вулиці В. Симоненка, 2, 4, 6, Коновальця, 34, 102, 207, Української Дивізії, 12, 14, 19, Пулюя, 1, 3, Галицька, 99, Г. Мазепи, 167 кор 1, 2. На вулиці Коновальця, 147 димвентканали чистили.

Головний інженер МІУКу Ярослав Баб’як зауважив, що такі роботи проводять щороку згідно з правилами газопостачання в Україні. Перевіряють наявність тяги у вентиляційних каналах. У будинках, які обладнані газовими колонками та котлами, фахівці вивчають ситуацію двічі на рік. У результаті складаються акти, які передають у газове підприємство.

«При виявленні недоліків проводиться чистка. Якщо з даху це зробити не можна, тоді включається у роботу наш інженер, підрядник виявляє місце засмічення. Тоді спілкуються із людьми, з чиєї квартири потрібен доступ, щоб розбити стінку і почистити вентканал. Інколи є люди, які не допускають до чистки фахівців. Про це вказується в акті. Газконтора має право відключити таким людям газ», – прокоментував він.

У випадку, коли мешканців немає вдома, для них залишають оголошення, просять повідомити, коли можна буде здійснити у них перевірку. При потребі проводять капітальний або поточний ремонт системи.

Причини засмічення бувають різними. У канали потрапляє сміття чи будівельні матеріали внаслідок ремонтів, перепланування помешкання, навіть залітають птахи. Чи є недоліки залежить також від будинку, типів вентиляційних систем.
Перевірку здійснюють працівники приватних ліцензованих організацій. Вартість робіт згідно з тарифу 54 копійки за квадратний метр. Плата розбивається на два місяці по факту виконання додатково до квартплати.

Франківцям нагадують, що невчасне виявлення проблеми загрожує отруєнням чадним газом. Тож не варто перешкоджати роботі працівників.

Прес-служба КП “МІУК”

 

Comments are closed.