Працівники МІУКу відвідали презентацію про відкриті дані

Івано-Франківськ візьме участь у пілотному проекті з відкриття даних про міські бюджети, послуги та управління. Представник міської ради 5 квітня в Києві підписав відповідний меморандум з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Держагентством з питань електронного урядування України.

Про це говорили 12 квітня у приміщенні IntellectHub під час презентації-дискусії “Відкриті дані Івано-Франківська: для громади, влади та бізнесу”.

У заході взяла участь працівниця комунального підприємства «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» Світлана Каглян.

Експертка проекту відкритих даних Надія Бабинська зауважила, що інформація на сайті виконкому та міської ради, додатки, сервіси не є відкритими даними.

“Відкриті дані – це про технології, коли з інформацією може працювати не тільки людина, а й машина”, – пояснила вона.

Дані мають формат, який може читати машина, вони повинні бути доступними, оперативними, порівнюваними та чіткими.

“Вони дозволяють покращити управління містом”, – вважає Бабинська.

Щодо Івано-Франківська, то на шести веб-сайтах активісти знайшли 124 переліків, документів та таблиць. Це інформація про діяльність депутатів, міський бюджет, транспортні дані, однак її слід оновити. Бажаною для оприлюднення є інформація про комунальну власність, містобудування.

Активістка відзначила, що в обласному центрі досить розвинуті електронні сервіси. Та їх можна оптимізувати та розширити функції. Також потрібні кадри, які працюватимуть з відкритими даними. Для їх впровадження потрібні фінанси, які поки у Франківську не передбачені, та технічна спроможність.

Присутні на заході представники комунальних підприємств, активісти, сказали, які дані хочуть бачити відкритими. Це інформація про освітні та культурні заклади, об’єкти комунальної власності, земельні ділянки та їхніх орендарів, куди і хто витрачає міський бюджет, про об’єкти, які ремонтують у місті (двори, ліфти тощо), поїздки делегацій з Франківська закордон та зміни після них, фінансові звіти комунальних підприємств тощо.

Заступник керуючого справами Івано-Франківської міської ради Андрій Лис наголосив на важливості заходу. На його думку, це сприяє прозорості влади, вона стає більш зрозумілою для людей. У Франківську будуть оприлюднювати всі дані, якими володіє міська влада на відповідних сайтах.

“Маючи інформацію, людям комфортніше. Це добре для представників бізнесу та туристів. Це буде взаємовигідно для влади та громади”, – сказав він.

Як повідомляли ЗМІ, КП “МІУК” два роки поспіль було відзначено як найвідкритіше комунальне підприємство Івано-Франківська.

Прес-служба КП “МІУК”

 

Comments are closed.