Чи відремонтують дах у двох франківських будинках – залежить від мешканців

Ремонт даху у будинках №13 по вул. Миколайчука та №18 по вул. Тролейбусній залежить від мешканців. Саме така вимога міститься в законі “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку”.

У середині березня у будинку №18 на вулиці Тролейбусній протік дах. Місцевий мешканець звернувся до міського голови Руслана Марцінківа та КП «МІУК» з проханням відремонтувати покрівлю.

Начальник відділу-інженер з охорони праці підприємства Іван Коман зазначив, що співвласники будинку по відповідному стояку квартир впродовж 15 днів мають зібрати 75% підписів щодо погодження на ремонт даху. Орієнтована вартість робіт – 45 тисяч гривень. Якщо підписи зберуть, то половину коштів дасть підприємство, а іншу частину – мешканці.

До слова, тут у 2012 році ремонтували покрівлю над частиною другого під’їзду, а у 2014 році роботи відбувалися щодо машинних відділень 2 і 3 під’їзду та покрівлі дахової котельні.

Також ремонту даху потребує будинок №13 на вулиці Миколайчука. З цього приводу звернулася до очільника міста жителька дому. У КП «МІУК» пояснюють, що протікання у лютому там сталося через незадовільний стан рубероїдного покриття під час танення снігу. Очільник МІУКу Мирон Джус зауважив, що у цьому випадку точковий ремонт не допоможе, потрібно заміняти велику площу даху.

Співвласникам будинку теж надішлють протокол опитування. Наразі визначають вартість робіть, орієнтовно – це 45 тисяч гривень.

Комунальники кажуть, що схожі звернення не є рідкістю. Частіше звертаються у дощову погоду чи коли тане сніг. Не всім мешканцям вдається зібрати необхідну кількість підписів, дах ремонтують у 30-35% випадків. Щодо згаданих покрівель ще не відомо, чи їх лагодитимуть. За першою адресою наразі має тривати збір підписів, щодо другої – днями мають надіслати протокол опитування.

Прес-служба КП “МІУК”

 

Comments are closed.