У НБУ повідомили, як підвищення тарифів вплинуло на субсидії

У січні-березні 2019 року скоротилися бюджетні витрати на субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, однак стримувало цей процес підвищення тарифів на опалення і гарячу воду.

Про це йдеться в квітневому інфляційному звіті Національного банку України.

“Меншими, ніж в 2018 році, були витрати на надання пільг та субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ. Це пов’язано зі зниженням кількості субсидіантів, а також сприятливими погодними умовами”, – йдеться в звіті.

За оцінкою НБУ, в I кварталі 2019 року доходи населення продовжували зростати високими темпами. Водночас їх зростання сповільнилося як за рахунок заробітних плат, так і субсидій на оплату послуг ЖКГ.

“Бюджетні витрати на субсидії на оплату послуг ЖКГ скоротилися на 33,6% р/р. З одного боку, тривало скорочення кількості субсидіантів (на 41,6% р/р), з іншого – падіння обсягів субсидій стримувалося підвищенням тарифів на опалення і гарячу воду”, – заявили в НБУ.

Додамо, за даними Держстатистики, в січні-березні 2019 року по субсидії на оплату комуналки звернулося 640,5 тис. домогосподарств, що на 2,0% більше, ніж в січні-березні 2018 року. У січні-березні 2019 року призначено субсидії 747,6 тис. домогосподарств. У порівнянні з відповідним періодом 2018 року, кількість таких домогосподарств збільшилась на 31,2%.

 

Comments are closed.