В Івано-Франківську планують змінити тарифи на паркування

В Івано-Франківську збираються підвищити плату за стоянку машин на паркувальних майданчиках.

Планується встановити тариф 10 гривень за годину у другій та третій паркувальних зонах (зараз 6 гривень) і 20 гривень – у першій зоні (центр міста). Про це йшла мова на громадському обговоренні 5 лютого у міськвиконкомі.

Крім того, відповідно до проекту рішення, ціна за день паркування становитиме 56 гривень, абонемент на місяць – 1030 гривень. У першій зоні – 112 та 2038 гривень відповідно.

Для учасників АТО передбачені пільги – 3 години за годину паркування, 6 гривень – у першій зоні.

За словами Андрія Гіглюка, представника міського управління транспорту,розповів, що з допомогою документу мають покликаний в новий тариф виключено інвестиційну складову, а також завдяки йому мають зрости надходження до бюджету.

Олександр Ярощук, керівник ПП “Ярко”, яке обслуговує майданчики у другій паркувальній зоні, розказав, що основною складовою зміни тарифу є збільшення мінімальної зарплатні, зв’язку з якою зростає паркувальний збір. За останній рік підприємець сплатить до бюджету 400 тисяч гривень паркувального збору.

За його словами, лише півтора-два відсотки водіїв самі сплачують застоянку за допомогою паркомату, тому доводиться наймати ще працівників-паркувальників. Тому підприємці звернулися до міськради з пропозицією щодо зміни тарифу на паркування.

Також Олександр Ярощук поскаржився, що приблизно 40% водіїв намагаються уникнути плати за паркування. “Є такі, які платять за паркування за годину, стоять чотири годмниі підходять забирати машину, коли паркувальник пішов”, – сказав підприємець.

Інший підприємець Юрій Грещук сказав, що обслуговує 12 паркувальних майданчиків у третій зоні, вісім з них обладнано паркоматами.

“Лише одна-дві людини сплачують самі за парковку з допомогою автоматів, – заявив він. Поки немає законодавчої бази, паркомати не працюють”.

Галка, 5 лютого 2018 р.

 

Comments are closed.