Відновлена ліпнина і старовинні двері з вітражами: у Франківську показали відреставрований будинок (ФОТО)

23 серпня, у День Прапора в Івано- Франківську на вулиці Леся Курбаса урочисто відкрили відреставровані фасади будинків.

Начальник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак розповідає, що роботи із реставрації фасаду тривали так довго через поганих підрядників.

«Це найбільший фасад одного будинку у нашому місті, хоч він й має різні номери – 5,7 і 9. Зробили повну реставрацію фасаду. Оновили ліпнину, елементи карнизу, фрагменти даху, водостічні ринви, ковані елементи та усі вхідні двері. Основні роботи були пов`язані з відновленням втрачених елементів ліпнини. Були проблеми з відсутністю кваліфікованих кадрів, на ходу міняли підрядників, біда наша вся у тому, що бралися за роботу люди, які вважали, що робити фасади звичайних будинків і відновлювати чи реставрувати втрачене – це одне і теж», – каже Ідак.

До відкриття відреставрованих фасадів будинків на Леся Курбаса приєднався й міський голова Руслан Марцінків. Він зазначає, що це лише початок змін на даній вулиці. Тут також планують відновити фасади будинків з протилежної сторони вулиці. У майбутньому Курбаса хочуть зробити пішохідною, адже зараз її перекривають лише у вихідні дні, інформує “Галка”.

«Леся Курбаса є особливою вуличкою, бо тут збережена автентична архітектура. Я сподіваюсь, це лише початок, хочу додати, що планується, що ця вулиця буде пішохідною, також пішохідною стане вулиця Мельничука. Це лише початок. Хочемо відреставрувати ще й другу сторону вулиці, вона має бути зразковою. Звісно мали проблеми, зважаючи на брак організацій, які вміють кваліфіковано займатись реставрацією. До прикладу, школу №7 зараз відновлює київська фірма, бо одне це помалювати фасад, а інше – відновлювати втрачене. Крок за кроком займаємося відновленням наших пам’яток архітектури.

Мер розповів, що реставрація – справа затратна. Роботи у школі №7 коштують близько 11 мільйонів, а будинку на Курбаса – півтора мільйона гривень.

“В першу чергу будемо реставрувати пам’ятки, які належать місту. Тішимося, що сьогодні у свято, День Прапора ми показуємо, що дбаємо про наше місто”, – додає мер.

До слова, на сьогоднішній день 230 пам’яток у Франківську потребують реставрації, пише “Галка“.

 

Comments are closed.