В Івано-Франківську планують відреставрувати декілька балконів

У місті планують реставрацію декількох балконів і карнизів.

Начальник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак говорить, що одним власникам житлових будинків справитись з реставрацією дуже складно, та й досвіду таких робіт ще не напрацьовано. Тож управлінням замовлена відповідна проектна документація. Зокрема на реставрацію балконів будинків на вулиці Шевченка, 54, 58, на вулиці Вірменській, 4, карнизів будинків на вулиці Грушевського,20, Шашкевича, 1, 9, Незалежності, 8, 11, елементів опорядження фасадів будинків на вулиці Незалежності,16, 18.

“Це практично пілотний проект, яким ми апробуємо як методику проектування так і виконання реставраційних робіт. В процесі обстеження конструктивів балконів та карнизів і визначення ступеню їх збереженості чи аварійності будуть прийняті рішення про проведення класичної реставрації чи відтворення архітектурних елементів зі збереженням їх форми та функціональних характеристик. При цьому плануємо застосувати нові прийнятні матеріали і технології”, – говорить Ідак.

Цей досвід планують впроваджувати при реставрації наступних об’єктів міста, інформує “Галка” з посиланням на Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності.

 

Comments are closed.