На міському озері комунальники скосили всі водорості.

Цього тижня на міському озері в Івано-Франківську комунальники за допомогою спеціальної техніки косили водорості.

Як розповіла в розмові з кореспондентом Бліц-Інфо директор КП “”Центр розвитку міста та рекреації” Руслана Василюк, так місто готується до проведення Чемпіонату України з плавання на відкритій воді, який пройде вже цієї суботи.

Косили саме зараз, адже з 1 квітня до 10 червня триває період нересту і будь-які роботи заборонені. Оскільки спортсмени будуть плавати на водному плесі, треба було його підготувати. Ми так само минулого року замовляли цю водну косарку перед змаганнями, – каже чиновниця.

За словами директорки парку, залишки водоростей витягують на берег і вивозять на господарський двір, як добриво.

“Роботи з покосу ми вже завершили і залишилась тільки механічна очистка від залишків водоростей. Водорості ми вивозимо на господарський двір і разом з залишками листя вони стають перегноєм”, – пояснює Василюк.

Як виявилось, міське озеро не єдине, де комунальники проведуть косовицю. Зокрема Руслана Василюк анонсувала, що сьогодні косарка перебазується на “Німецьке озеро”.

“Водне плесо на міському озері вже повністю очищене. Тож сьогодні плануємо поїхати з косаркою ще на “Німецьке озеро”. Цю техніку ми взяли в оренду в Більшівцях на кілька днів. Спробуємо встигнути покосити на озері в Пасічній. Якщо не встигнемо сьогодні, то незабаром замовимо її ще раз”, – запевнила чиновниця.

Бліц-інфо, 14 червня 2017 р.